Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam

4 posters

raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Empty raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam

Mesaj  katil Cuma Şub. 29, 2008 9:44 pm

raidlerde sorun yasadıgımızın herkes farkında sorun yokmus gibi davranmaya gerek yok 10 kişilik tek raidli planlamalar yapsak aslındna sıkıntı kalmıyor ama doganın kuralları belli hep daha fazlasını istemek insanın dogasıdna var 1 ay once karazhana 2 raidle girmisken cok mutlu olup moralimiz cok yukselmisti raid sayısını teke dusurmek onumuzdeki haftalar icin cozum gibi gorunuyor ama bir kez 2 raidle girdik gonul asagısını kabul edermi gozler hep daha yukarı bakmak ister bu da gayet dogal merak etmeyin bunada bir cozum bulucaz elbet

onumuzdeki haftadan itibaren yapmayı dusundugum bazı seyler:

forumun rutbe sisteminde koklu bir degişiklik planlıyorum guild icindeki veforumdaki faaliyetlere gore yukselip raidlere gec kalma vs ile dusen bir sistem (puanlama sistemi kişilerin gorusune gore degil otomatik gercekleseceginden dolayı insan faktorunden dolayı olusabilecek hatalar azalıcak) ile raid kadroları belirlenirken rutbe durumu kotu olanlar yedege dusucek (yani surekli gec kalan yedege dusup yedekten cıkması icin daha fazla caba harcaması gerekecek, gec kaldıkca veya daha sonra belirleyebilecegimiz baska kıstaslarla raide girebilme sansı azalacak uyumlu arkadasların raid katılım olanagı yukselecek)

dusuk level guild inv leri icin sınırlama dusunuyorum talepte bulunan kişiyi almak icin ii bir nedenim olmalı diye dusunuyorum
iyi neden sayılabilecek seyler:
cok hos sohbbet olması (guild inv ederken konusma tarzalarından ve biraz vakit gecirip uyumlu bir kişilik olduguna emin olmak vb. gibi)
oyun tecrubesinin yuksek olması guild icidne davranıs ve hareketlerini kontrol edebilecek kimseyi rahatsız etmeyecek olması
guilddeki yan charlar inv edilecek bunda bir degişiklik yok
guild icinden referans olması (tanıdıgınız biri olup kefil olabilmeniz)
tabii forumdan basvuruyu devreye soktuk ama oraya basvurmus olması illaki alıncagı anlamına gelmez

70 level inv: kaliteli 70 level oyuncu inv etmeye agırlık vericem (birkac tanıdıgım ve tanıdıklarımın tanıdıkları ve sizlerinde tanıdıkları vs den baslayabiliriz işe class durumuna gore karazhan seviyesinde 70 inv icin aklımda birkac sey var bir aksilik cıkmazsa 1 2 haftaya 2 raid olayını ve 25 man olayını sonsuza kadar cozmus olucaz:D )

En son katil tarafından Salı Nis. 15, 2008 7:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Irk : Undead
Raid Puanı :
raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Left_bar_bleue100 / 100100 / 100raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Right_bar_bleue

raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Empty Geri: raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam

Mesaj  abuzer C.tesi Mart 01, 2008 2:04 am

iyi güzel diyorsunda, dün mesela 6 lvl bi adam alındı guilde ve ben hiç bir yerde bi açıklama okumadım, görmedim, kimin charıdır ? forumu doldurdu da mı alındı ? yok doldurmadan alındıysa o zaman niye hazırladık o formu ? ne anlamı kaldı ? yok eğer birilerinin haberi varsa bu forumu hazırlayan herkesin haberi olmalı diye düşünüyorum. ve bundan böle forum doldurmadan biri alınacaksa bundan yönetim ve class liderler dahil yetkili kişilerin haberi veya onayı olmalı diyorum. böle kafamıza göre adam almaya devam edeceksek o zaman forum oluşturmanın kurallar koymanın ne anlamı kaldı ki ?

abuzer
Class Lider
Class Lider

Class : priest
Talent : 30/31/0 hybrid
Irk : blood elf
Raid Puanı :
raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Left_bar_bleue0 / 1000 / 100raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Right_bar_bleue

raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Empty Geri: raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam

Mesaj  katil C.tesi Mart 01, 2008 6:58 am

yan chardı o sordu biri yazdım yan char diye veya venttende soylemis olabilirim yan charlarınızı guilde alırken foruma yonlendirmenin anlamı yok zaten guildin icindesiniz gerek yok tekrar basvuru yapmaya.
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Raid Puanı :
raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Left_bar_bleue100 / 100100 / 100raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Right_bar_bleue

Mesaj  katil C.tesi Mart 01, 2008 2:05 pm

katil
katil
Yönetim
Yönetim

Raid Puanı :

Mesaj  madeni C.tesi Mart 01, 2008 7:49 pm

tolga buyuk cesaret walla su yaptıgın reklam ben cok begendım elıne saglık

ama ben senın yerınde olsam emınım yapamazdım su gecendekı werdıgın lınk ı bastan sona okudum we cıdden tatsızlık cıkaranlar olmus

hersey gonlumuzce we ongordugumuz gıbı gelısır umıdı tasıyorum emegıne saglık tekrardan .

madeni
Class Lider
Class Lider

Raid Puanı :
raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Left_bar_bleue0 / 1000 / 100raid sıkıntılarını gidermek icin birkac tedbir alıcam Right_bar_bleue

Mesaj  katil Paz Mart 02, 2008 8:47 pm

profillerinizde artık birde raid puan var bu puan simdilik ilkel bir yolla hesaplanıyor yani raide haber vermeden gec kaldıgınızda veya gelmediginizde raid puanınız dusecek raid puanı 100 den dusuk olan yedeklerde sıralamaya girecek ve onemli bir itemi dahi olsa guild icin cok faydalı yararlı olabilecek acil gelistirilmesi gereken bir karakter bile olsa yedeklerden sıralamaya alınacak bu konuda bana veya diger yonetim uyelerine dahi taviz yok eer yeterli sayıya ulasmadıysak raid puanı dusuk kişiler raide alınacak kimse kızmasın darılmasınb bu goreceli bir kavram degil suistimal edilebilecek birseyde degil hersey herkesin gozleri onunde cereyan edeceginden tartısma konusu olacagını sanmıyorum ilerde bu sistemi gelistirmeye yonelik planlarım var otomatik olarak raid puanı artıp azalabilecek. (ha bu arada raid puanı duysen bieri omur boyu dusuk raid puanla kalmıcak tabiki zaman icinde yukselecek
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Raid Puanı :

Mesaj  SpellJack Cuma Nis. 04, 2008 2:49 am

Aynı içeriği başka bir foruma yazdım. Link:

http://www.wow-tr.com/forum/showthread.php?p=2499#post2499
SpellJack
SpellJack
Class Lider
Class Lider

Class : Mage
Talent : Fire
Irk : Blood Elf
Raid Puanı :

- Similar topics