RAİD ZORUNLULUKLARI

Aşağa gitmek

RAİD ZORUNLULUKLARI

Mesaj  Misafir Bir C.tesi Mart 01, 2008 12:19 am

1) İnvite saati geldiğinde raid oyuncuları

- bütün alışverişini (potion,elixir,flask,yemek vs) bitirmiş,
- re-spec işleri varsa yapmış
- enchant vs gibi işlerinin hepsini yapmış
- tamir olmuş


vaziyette her an summon gelebilirmiş gibi hazır olmak zorundadırlar.

2) Raid e katılamama gibi bir durum olursa, "çok acil" bir şey çıkmadıkça, tercihen 1 gün öncesinden, eğer o da mümkün olamadı ise en azından raid den 2 saat önce haber verilmesi. Hiç kimse anlayışsız değil, hiç kimse bir oyunu saplantı haline getirmiş değil, ancak hiç kimsenin 9 kişiyi veya 24 kişiyi zindan kapılarında asker etmeye hakkı yoktur. Sonuçta burada herkes en kıymetli şeyini yani zamanını vererek bu oyunu oynuyor. Hepimizin başka bir hayatı var ve hepimizin hayatında wow dan öncelikli gelen tonla şey var, bu yüzden raid e katılamama durumlarının yukarıdaki yazdığı gibi bildirilmesi zorunluluktur. "Çok acil durumlar" ise istisna olarak kabul edilir ve her zaman tölere edilir.

3) Raid içerisinde oyuncular raid liderinin veya asistanının komutlarını dinlemeli ve bunlara uymak zorundadır.

4) Raid e katılımı forumdan belirtmek zorunluluktur. O günkü raid topic ine, 2 kelime yazmak 30 saniye sürecek bir eylemdir ve yazamamanın bahanesi yoktur. Raid iptal olacak olsa dahi forumda başvurusu olmayan raid e alınamaz.

5) Raid e katılacak oyuncular class liderlerinin ön gördüğü şekilde talent larını düzenlemeli ve enchantlarını buna göre yapmalıdır. Class lideri veya raid lideri aksi bir talent dağılımı gördüğünde oyuncu re-spec olması için uyarılır, re-spec olup geldikten sonra ilk 5 boss da roll atamaz. Re-spec olmayı kabul etmez ise oyuncu raid den atılır, devamı guildden ihraca kadar gider.

6) DeadlyBossMode veya Bigwigs , KTM veya Omen, Teamspeak raid e giren her oyuncuda kurulu olmak zorundadır.


25 Men RAİDLER İÇİN EKSTRA MADDELER

1- Raid chati sadece raid liderleri veya raid lideri olmaması durumunda main tank da kullanır, onların dışında raid e faydalı söyleyeceği olan raid liderine /w den sorar , raid lideri uygun görürse konu raid chat e yazılır. Keza TS den söyleyeceği olan da raid lidere /w ile sorar.

2- Raid süresinde acil durumlar dışında "izin" istenmemeli, kesinlikle Raidde gereksiz yazmak , eleştirmek, sızlanmak , takılmak yapılmamalıdır.

3- Wipelarda ress mi olacağı yoksa koşulacağımının kararını raid lideri bildirir, "Koşuyoruz arkadaşlar" veya " ..... koşuyor, gerisi beklesin" şeklinde belirtilir ve buna kesin uyum gösterilmelidir.

4- Toparlanma , buff vb durumlarda paladinler aralarında konuşup kimin hangi blessing i vereceğine önceden karar vermeli, her mage, priest ve druid kendi grubuna oncelikle buff vermeli, kendi grubu dışındakilerin buffları da class liderleri tarafından verilmelidir. Wipe harici ölümlerde ölen kişi ress yapılır yapılmaz bütün buffları hemen anında verilmelidir. 1. grup da şu buff yok, ben de bu blessing yok gibi söylemlere gerek kalmamalıdır.

5- Raid Lideri gerekli durumlarda mola verir ve saatini belirtir, bu molada eleştiri, takılma olmadan geyik serbest olur.

Not : Kurallar güncellenebilir, karşımıza yeni yeni durumlar çıkabilir, bu yüzden bu sayfayı ara ara takip etmekte yarar vardır.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz