Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

raidlerde bir sorunumuz var sanırım

raidlerde bir sorunumuz var sanırım Empty raidlerde bir sorunumuz var sanırım

Mesaj  katil Salı Nis. 15, 2008 5:52 pm

1 haftadır falan buralardayım gordugum kadarıyla karazhanda sorun yasıyoruz karazhan farm durumundayken 5 saatte bitebilecek durumdayken defalarca wipe yemeyle sonuclanıyor sanırım eger oyleyse yani dogru gozlemlemissem bunun nedeni hakkındada bir fikrim var ve cozum onerimde var lutfen yazıyı okuyup sizde altıan tespitelrinizi ve cozume katkıda bulunacak onerilerinizi yazın

anladıgım kadarıyla karazhan raid kadrosu kurulurken soyle bir durum oluyor 5 kişi guildin iyi gearlı ve te4crubeli oyuncularında karazhanı 5 saatte biştirebilecek oyunculardan diger 5 i yesil itemli falan denk geliyor boyel bir durum ortaya cıktıgında kacınılmaz son birsuru wipe yenen bir raid ve sıkıntılı saatlerdir
ama su dengeye oturtabilsek mesel 5 kişi guildin en iyilerinden 3 kişide karazhan seviyesindeki arkadaslar son 2 kişide gear ve tecrube olarak dusuk arkadaslardan olussa karazhan ustunde gear ve tecrubeye sahip arkadaslar o 2 kişinin acıklarını cok rahat kapayıp wipe yemeden ve can sıkıntısı olmadan raid 5 degil ama 6 7 saatet tamamlayabilir ve diger arkadaslarıda gear ve tecrube yonunden gelisterebilir diye dusunuyorum
eger tespit dogruysa cozum onerimde surda
peki kimin ne seviyede oldugunu nasıl anlıcaz (raid liderinin soyleyecegi soz muhtemelen soyle olucaktır) ben mage veya ben priestim bir rogue un gearının karazhana yeterlimi degilmi oldugunu nasıl anlayabilirimki (ve cok haklı bir soz ) 5 kişi tecrubeli 3 kişi normal 2 kişi yetersiz sıralamasını yapabilcek durumda degilim bunu yapabilmek icin her class la o raidi bitirmis her class hakkında engin bilgilere sahip olmam lazım
raid basvurularına not duscez desek bu pek uygulanılabilcek bişi gib gorunmuyor bana yani simdi oraya dusecegim notun cumlesini bile kafamda olusturamıyorum nasıl bişi yazıcamda adamın seviyesini raid liderine anlatıcam ona gore secim yapması icin yonlendiricem (buda pek saglıklı bir yontem degil )
bende bazı kişilere uygun bazı kişilere uygun degil yazıyorum ama uygun yazdııgm adamlar nereye akdar uygun karazhanda ilk 5 bossla sonrakiler arasında daglar kadar fark oluyo su bosslara uygundur onlardan sona degissin falan yazmakta abest
kafamdaki cozum onerisi :
bildiginiz gibi profillerde raid puanı diye bir sey var bunu raidlere gec kalan arkadaslar icin kullanmak uzre kurmustuk ama daha kullanıldıgını gormedim ve dkp sistemine gecilince gerekte kalmadı zaten
ordaki raid puanını kişilerin raid bilgisi ve gearına gore duzenleyip puanlayıp raid liderlerinin ordaki oranlara gore bir raid kadrosu olusturmasını saglayabiliriz diye dusunuyorum her raide zorluguna gore bir puan verelim ve her oyuncuya gear ve tecrubesine gore puan verelim raid lideride o raidin kadrosunu olustururken ortalamanın raid puanının altına inemesine dikakt ederse raidin az wipe ve can sıkmadan bitmesini saglamı olabiliriz sanırım

Ornek :
karazhan: 50 puanlık bir raid olsun
grull : 70
mag : 75
ssc : 80
tk : 80
zul aman : 80
bt : 90

ahmet : 40 raid puanında olsun
mehmet: 70
ali : 50
veli : 60
sertac :60
hasan : 45
ozkan : 40
cevat : 50
aaa :55
bbb : 80
ccc : 30
ddd : 40
ffff : 60

diyelimki yukardaki arkadaslar karazhan raidi icin basvurdu raid lideri kadroyu olusturuken kadronun ortalama puanının 50 nin altına dusmemesine dikkat etsin mesela
mehmet 70 + veli 60 + bbb 80 + ddd 40 + cevat : 50 + ozkan 40 + ffff 60 + aaa 55 + ali 50 + sertac 60= 565 / 10 = 56.5 puanlık bir kadro puanı cıkıyor bu kadro bu raid yapabilmeli eger 45 puanlık bir sonuc cıksaydı mesela ddd listeden cıkarılıp yerine bbb alınabilirdi

raid liderleri boyle birseyin sizlere faydası olabilirmi?
ben class liderlik yaparken birine karazhana uygundur yazarken zorlanıyorum uygundur yazıyorum ama uygun dedigm adam gibi birkac kişi daha varsa raidde ilk bossları gecersiniz ama sonlara yakalsınca nasıl olur kestiremiyorum
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Irk : Undead
Raid Puanı :
raidlerde bir sorunumuz var sanırım Left_bar_bleue100 / 100100 / 100raidlerde bir sorunumuz var sanırım Right_bar_bleue

raidlerde bir sorunumuz var sanırım Empty Geri: raidlerde bir sorunumuz var sanırım

Mesaj  Misafir Çarş. Nis. 16, 2008 2:27 am

Tolgacım yararlı bir öneri ancak wow bu kadar matematik değil. NEden dersen, şimdi örnek veriorum metush un gear cok iyi değil ama hani iyi bir grubun yanında sırıtmadan gider gibi. Ama hayır işte, çünkü oyunculuk berbat, kötü oynuyor diyemicem oynamayı bilmiyor bile. Yani gear değil her şey, bu durumda class liderlerinin alt class oyuncularıyla instanec yapması hatta hatta, mesela ilk karazanını yapıosa x kişi , class lideri de o karazan a onla birlikte girmelidir. Bunu sadece metush için değil genel olarak sölüorum. Metush a takmış falan da değilim bu arada yanlış anlaşılmasın ancak görünen bu ; Biz 2 healer la oynadık o gün karazan ı.

Misafir
Misafir

raidlerde bir sorunumuz var sanırım Empty Geri: raidlerde bir sorunumuz var sanırım

Mesaj  katil Çarş. Nis. 16, 2008 2:33 am

haklısn tabiki ne diyim Razz
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Irk : Undead
Raid Puanı :
raidlerde bir sorunumuz var sanırım Left_bar_bleue100 / 100100 / 100raidlerde bir sorunumuz var sanırım Right_bar_bleue