Guild Temel Kuralları -Taslak

Aşağa gitmek

Guild Temel Kuralları -Taslak

Mesaj  Misafir Bir Ptsi Ocak 28, 2008 12:35 pm

Lahmacun Guildi
Guildin Tanımı
Lahmacun guildi Shattered Hall serverında eğlenmek, takım ruhunu geliştirmek ve oyun sonu instancelara ulaşmak amacıyla faaliyet gösteren bir warcraft guildidir.

Guildin Yönetim şekli
Lahmacun Guildi demokratik bir guilddir. Guild Master ve seçimle göreve gelen:
Raid Lideri, Guild Başkanı ve Uyum Yetkilisi tarafından oluşturulan dört adet KONSÜL ile yönetilir. Seçimle işbaşına gelen bu konsüllerin birlikte alacakları ve GM in onaylayacağı bu kararlar kesindir.

Guild seçimlerine 68 ve üstünde level charı olan gerçek kişiler guild foruma da üye olarak katılabilirler. Her gerçek kişi bir kez oy atar. Seçime katılabilmek için minimum üç ay guild üyesi olma zorunluluğu vardır (ilk seçimde bu kural uygulanmaz).
Guild Seçimleri
Seçimler 6 ayda bir olur.
İlk Seçim 8 Mart 2008 Cumartesi günü saat 22 de sonlanacaktır.

Guild Forum
Guild forum tartışma, fikir ve talep bildirme yeridir. Tüm üyelerin kayıtlı olması ve kullanması rica edilir. Mount, Class questi, raid önerisi ve benzeri rica ve tekliflerin guild channellda yapılmaması rica edilir.


Guilde Katılma ve Ayrılma
1- Lahmacun Guildine lvl 21+ herkes katılabilir. Guildden daha önce kötü davranış sebebiyle atılmış/ayrılmış olanlar guilde geri katılamazlar. Bu konuda hoşgörü ancak Konseyin ortak kararı ile olur.

2-Lahmacun üyeleri kendi isteğiyle her zaman guildden iyi ilişkiler ile çıkabilir. Ayrılan üyenin bir ay içerisinde geri gönmesi halinde yeri kendisine otomatik olarak iade edilir. Bir aydan uzun guildden çıkanların geri dönüşünde konsey kararı gerekir ve kendilerine Yeni Üye gibi davranılır.

Guild üyeleri
Her üye kendi doğrudan kendi Class liderine bağlıdır. Her türlü konuyu ilk onunla paylaşmak, onun yorumunu almak zorundadır.
Tüm level 70 ler aşağıdaki üç üyelik şeklinden birini seçmek ve forumda class alanlarına yazarak class liderlerine bildirmek zorundadır:
a) Raider: Amacı raidlere katılmaktır. Tüm raidlere katılmak için class liderinin ve Raid liderininin önerilerine maksimum uyum gösterir.
b) PvE: Boşluk olursa ve müsaitse raide class liderininin veya Raid liderinin onayıyla katılır.
c) Vegeteryan: Amacı PvP veya sadece eğlenmektir. Raidlere katılmak amacında değildir.

Quest, Instance ve Mount yardımı
1- Quest yardım isteği ilkönce guild foruma yazılacak VE kendi Class Liderine bildirilecektir. Bu ikisi yapıldıktan yani forumda kendi class bölünüzde talep edildiktan sonra 3 gün içinde Class lideriniz tarafından yanıtlanacaktır. Yanıtlanmaz ise Guild Yetkilisine başvurulur. Forumda talep edilmeyen sadece guild channellda talep edilen yardımların foruma yönlendirimesi ve class liderinin bilgilendirilmesi uygundur.

2- Leveline ulaşıp maddi yetersizlik sebebiyle yapılmayan/alınamayan mountları foruma yazıp class liderine bildirmeniz halinde bir ay içerisinde talebiniz olanaklar çerçevesinde yanıtlanır.

3. Class ve mount questine yardımlar kendi Class alanlarında yanıtlanır. “Boost” tabir edilen instance yardımlarının guild channel veya forumdan istenmesi uygun değildir.

Raidler ve Heroic instancelar:
1- Raid Lideri tüm raidlerin tek yetkilisidir.
2-Class Liderleri kendi classlarından raide katılacak kişileri eğitme denetleme, talentleri saptama ve raid liderine bildirme yükümlüğündedirler.
3-Heroic instancelar yeni 70lerin yetişme ve hazırlanma yeridir. Raid lideri hazırlamak istediği adayları class lideri ile birlikte yeterli seviyeye getirecek ayarlamaları yapar. Ancak Heroic instancelar raid statüsünde değildir.


Kuraldışı davranışlar
1- Kuraldışı davranışların uygulanmasından Uyum Yetkilisi sorumludur.
2- Warcraft oyununda küfürlü ve hakaret şeklinde konuşmak yasaktır.
3- Guild channellda mal/hizmet satmak yasaktır.
4- Her oyuncu sorununu once class liderine bildirmeli, sonra forumda özetlemelidir. Bunlardan 7 gün içinde istediği sonuçu alamazsa konseye başvurabilir.
5-Oyunu ileriye götürmek amacıyla bile olsa bir instance da başka oyuncuya yüklenmek yasaktır. Gerekirse raid liderine sorun/eksik özel görüşmede iletilir.
6- Guild dışında guildi kucuk dusurecek davranıslar sergilemek atılma sebebidir.

Guild Vault
1- Guild Vaultdan Guild Başkanı sorumludur.Konsüller
GM : Tanım: Konsül ve Guildi temsil eder. Cordialy
Aşağıdaki Liste 8 Mart tarihine kadar geçerlidir.
Raid Leader: Tanım: Guildin raidlerde başarılı olmasına çalışır. Lüthien+Irena
Guild Başkanı: Tanım: Guildin üyelerini ve Vaultu arttırmaya çalışır. Katil


Geçici olarak seçime kadar:
Raid danışmanı: Tanım: Raid liderlerinin uyumuna katkı saglar. Whordess
Her konsül yardımcısını bir hafta içerisinde bildirmek zorundadır.

Klass Liderleri Guild forumdaki moderatörlerdir.


EK:
Seçim Tüzüğü
Eklenecek

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz