Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moonkin Druidler.

Moonkin Druidler. Empty Moonkin Druidler.

Mesaj  bullhammer Çarş. Şub. 27, 2008 3:03 am

Moonkin druidlerle ilgili bu zamana kadar bir yazı yazmamamış olmamın nedeni sadece üşengeçlik değil aynı zamanda benim de konu hakkında çok fazla eksiğim olmasıydı.Konuya hala tamamen hakim olmasam da 2 hafta öncesine göre daha bilgiliyim ve en azından bunları paylaşmak istedim sizlerle.
Öncelikle şunu anladım ki moonkin bir pvp için daha uygun bir spec ama bu raidlerde ihtiyaç duyulmayacağı anlamına gelmiyor.Auramızın çok büyük faydası olduğu gibi dpsimiz de oldukça yüksek olmaktadır.Bunun yanında pk esamesi okunmasada özellikle ağır melee dps yapan bosslarda insect swarm skillinin (bu skill 12sn de 754 bonus hariç dmg yaparken atılan mobun melee vurma şansını %2 azaltır) sürekli boss üzerinde tutulması uzun bir combatta oldukça etkili olacaktır.
Moonkin druidlerin başlıca sıkıntılarından biri manadır.Şahsen ben uzun combatlarda manamın yetmemesi sıkınısını sürekli yaşıyorum.Belki bir örnek verebilirim bu sıkıntının büyüklüğü hakkında.
23.02.2008 tarihli karazan run da nightbane de tam 7 super mana potion ve 3 innervate kullandım.Buna rağmen boss öldüğünde manam sıfırdı.
Bu mana sıkıntısı intelligence'ı druidin en önemli statı haline getiriyor.Bu nedenle size tavsiyem.Spell dmg ve crit chance enchant ları yada gemleri yerine intelligence kullanmanız.Intelligence daha az değerdede olsa bu ikisinide sağlayacaktır.

Sayılarla vermek gerekirse:
Warlocklar dışındaki her class: (Intellect/80) + (Spell Critical Strike Rating/22.08) + Class Specific Constant
Warlocklar: (Intellect/82) + (Spell Critical Strike Rating/22.08) + Class Specific Constant

Class Specific Constants:
Druid - 1.85
Hunter - 3.6
Mage - 0.91
Paladin - 3.336
Priest - 1.24
Shaman - 2.2
Warlock - 1.701

Intelligence ne kadar spell dmg ekliyordu onunla ilgili bir yazı bulamadım şu anda bulunca eklerim.

Bunun yanında özellikle dreamstate talenti sayesinde intelligence'ımızın % 10 u bize mana regen olarak döneceğinden (casting) önemi dahada artıyor.

Gelelim spell hit konusuna:
Lvl 73 bir mob a ki bu en yüksek lvlli raid boss a denk geliyor, spell hit chance'imiz %83 tür.Spell hir chance % 99 dan yukarıya çıkamayacağından %16 lık bir spell hit chance artışına ihtiyacımız vardır.
Burada balance of power talent'ımız hayati önem taşımaktadır ki bizi %4 spell hit bulma sorunundan kurtaracaktır.Geri kalanı gerek itemler gerek gemlerle halledilmelidir.
Uzun instancelarda birçok caster class için %1 hit %1 dmg a kaşılık gelmektedir.

Uzun denemeler ve her hafta yaptığım respeclerden sonra ben şöyle bir talent ağacı oluşturmaya karar verdim.Raiding için en etkili talent tree bu gibi görünüyor şu an için.Ancak bu sadece raiding için geçerlidir normal kullanımda sıkıntı yaratabilir.

43/0/18

Yazıdaki birçok bilgi wowwiki'dendir.
bullhammer
bullhammer
Class Lider
Class Lider

Class : Druid
Talent : Moonkin
Irk : Tauren
Raid Puanı :
Moonkin Druidler. Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Moonkin Druidler. Right_bar_bleue