Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

25 Kişilik raid kuralları önerisi

25 Kişilik raid kuralları önerisi Empty 25 Kişilik raid kuralları önerisi

Mesaj  Misafir Perş. Nis. 10, 2008 7:30 pm

Hepimiz eğlenmek için oynuyoruz ama raidler haftada bir olan farklı ve dikkat edilmesi gereken zamanlar. Raid chat genellikle gereksiz yazılarla dolu oluyor. Bunun olumsuzlukları malum.
Bu amaçla aşağıdaki TASLAĞI öneriyorum:

1- Raid chati sadece raid lideri veya yardımcısı kullanır, onların dışında raid e faydalı söyleyeceği olan raid chata "izin" yazar, ancak raid lideri veya yardımcısı "Yaz ..." derse konuyu raid chata yazabilir, "/w ...." derse raid liderine /w eder. Keza TS den sözleyeceği olan da raid chattan "izin TS" diyerek izin ister.
2- Raid süresinde acil durumlar dışında "izin" istenmemeli, kesinlikle Raidde gereksiz yazmak , eleştirmek, sızlanmak , takılmak yapılmamalı
4- Wipelarda ress mi olacağı yoksa koşulacağı kararını raid lideri bildirmeli, "Koşuyoruz arkadaşlar" veya " ..... koşuyor, gerisi beklesin" şeklinde belirtmeli ve buna kesin uyum gösterilmeli,
5- toparlanma , buff vb durumlarda herkes class liderinin arkasında toplanmalı onun önüne geçmemeli, bu amaçla class lderleri marklanabilir.
6- Tabii bunu tatsız yapmamak için de arada bir Raid Lideri "Mola 11.43-11.50" diye yazar, bu molada eleştiri, takılma olmadan geyik serbest olur. Benim önerim kısaca bunlar... bir düşünün..

Misafir
Misafir

25 Kişilik raid kuralları önerisi Empty Geri: 25 Kişilik raid kuralları önerisi

Mesaj  katil Perş. Nis. 10, 2008 8:01 pm

ilk madde hakkında suphelerim var abi ben hala bullhamerin gelip ortalıgı senlendirmesi taraftarıyım raid yonetiminin arada kaynamayacagı bir yol bulmak lazım bence raid chati yasaklamak veya boyle katı kurallara baglamak insanları robot havasıan sokarak sıkılmalarına neden olabilir diye dusunuyorum veya aklınıza gelen baska biri varsa o kişiyle ozel olarak raid oncesi konusup ortalıgı neselendirmesi icin veya gusel bir muhabbet dondurmesi icin ona ts kullanımında ayrıcalık vermek falan gibi veya conbat baslamadan hemen once tum raidin ts ve raid chat kullanımı bırakmasını saglamak gibi bir onlem uygulayabilirsek daha saglıklı sonuc alırız gibi bence
cunku herseyin en guseli seviyeli ve hos olanı sohpetinde en guseli bu karamsaya enden olamdan hos sohpet bir raidin yerini ne rakı sofrası ne deniz sefası tutmaz susuturursak zevkli bir raid oldu diyebilecegimizi sanmıyorum bunun olması icin birkac aklı basında sohpet etmeyi bilen kişinin yonlendirmesi lazım ve insanların bu muhabbete bir sekilde tepki vermesi lazım muhabbetin dısında kalşan insan o muhabbetten zevk almaz
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Irk : Undead
Raid Puanı :
25 Kişilik raid kuralları önerisi Left_bar_bleue100 / 100100 / 10025 Kişilik raid kuralları önerisi Right_bar_bleue

25 Kişilik raid kuralları önerisi Empty Geri: 25 Kişilik raid kuralları önerisi

Mesaj  Misafir Cuma Nis. 11, 2008 6:13 am

hepsine katılıyorum hatta uygulamaya da başlıyorum bu akşam.

Misafir
Misafir

- Similar topics