Once bu başlıgı okuyun : Resto Shaman Endgame Gear

Aşağa gitmek

Once bu başlıgı okuyun : Resto Shaman Endgame Gear

Mesaj  Gulyabani Bir Ptsi Şub. 18, 2008 1:52 pm

Arkadaslar merhaba,

Bu başlığı açmamın nedeni 60+ olan shaman arkadaşları bilgilendirmek, onları en kısa zamanda Karazhan ve 25man instancelere girmeleri için gerekli minimum equipment düzeyine gelmelerine yardımcı olmaktır. Luthien'in yukarıdaki mesajına bağlı olarak; guildimizin shaman classına ihtiyacı restoration spec li talent üzerinedir. Shaman için specleri biraz açıklamaya çalışacağım. Guild ihtiyacı olması nedeniyle restoration specine geniş bir yer ayıracağım.

Enhancement : Genelde leveling için kullanılan bir builddir. End-game için (şu anki patch itibariyle) enhancement shamanlar dps olarak diğer classlara nazaran çok düşüktür. Stormstrike, WF totem ve Unleashed Rage buffları ile raidlerde bulunabilir. PvP için de iyi olduğunu düşünmüyorum, herhangi bir class bir enhancement shamanı çok rahat kite edebilir. Ölene kadar 1 adet autoattack dahi veremeyebilirsiniz. Leveling için çok uygundur. Silahlarınızı windfury weapon yapıp stormstrike ardından 1 adet earth shock ile rahatlıkla mob farmı yapabilirsiniz.

Elemental : Ofansif caster buildidir. Eşit gear ile bir mage kadar partiye dps katabilir. Ancak mage gibi threat düşüren veya kendisini aggro alınca koruyabilecek bir skili yoktur. Crit chance ve spell haste uzerine kurulu bir builddir. Bu yuzden aggro managementı çok önemldir. End-game için güzel bir builddir. 25man instancelerde genelde 1, belki 2 elemental shaman yer alabilir.

Restoration : Raid heal için en iyi healer, resto shamandır. Chain heal, tüm healer classları içerisinde party/raid heal ı en efektif yapan spelldir. Bu nedenle 10 ve 25man raidlerde resto shaman mutlaka bulunmalıdır.

Guildimizin shaman ihtiyacı şu an için restoration specli shaman duzeyindedir. Hangi spec ten keyif alırsanız onunla oynamakta serberstsiniz; ancak resto spec olur iseniz raidlerde yer alma olanağınız çok yüksektir. Enhancement specli shamanlarin raidlerde yeri yoktur. Elemental specli shaman raidlerde 1 veya 2 kişi olur ve o spotlarda 200-250 badgelik itemi olan aktif shamanlar vardır. Specinizi seçerken bunları dikkate alacağınızı umarım.

Endgame resto shaman talent build : Resto talent

Karazhan oncesi alınması gereken minmum gear listesi:

Oncelikle sunu belirteyim; bu gear listesinde heroic instance dropları da vardır. Bu yuzden heroic instanceleri resto spec ile oynayacaksanız (ki tavsiye ettiğim kesinlikle budur) 60+ outland instancelerinde resto spec olmasanız dahi partiye rica ederek resto shaman gearlarını ufak ufak toplamanız gerekir. Heroiclerde badge ve drop toplarken ufak ufak topladığınız gearlara ihtiyaç duyacaksınız.

1H weapon : Hammer of the Penitent, Mechano-Lord Capacitus in Normal/Heroic Mechanar

Bundan sonraki update silah : Gavel of Pure Light, The Sha'tar Exalted

Shield : Light-Bearer's Faith Shield, 33 Badge

Totem : Totem of Spontaneous Regrowth, Mennu the Betryer in Heroic Slave Pens
Totem of the Plains, Quest Reward : The Ultimate Bloodsport
Bu totemlerin ikisini de almanız, oyun stilinize/gerektiği yere gore ikisini switch ederek kullanmanız gerekiyor.

Neck : Necklace of Eternal Hope, 25 Badge

Shoulder : Mantle of the Sea Wolf, Tavarok in Heroic Mana Tombs

Back : Light-Touched Stole of Altruism, Exarch Maladaar in Heroic Auchenia Crypts

Chest : Harness of the Deep Currents, Murmur in Normal/Heroic Shadow Lab

Wrist : .Stillwater Girdle, Nexus-Prince Shaffar in Heroic Mana Tombs

Gloves : .Fathomheart Gauntlets, Warlord Kalitresh in Normal/Heroic in Steamvaults

Waist : Stillwater Girdle, Nexus-Prince Shaffar in Heroic Mana Tombs

Leggins : Oceansong Kilt, Reinforced Fel Iron Chest in Heroic Ramps

Boots : Wavefury Boots, Rokmar the Crackler in Heroic Slave Pens

Rings : Band of Halos, 25 Badge
Ancestral Band, Thrallmar Revered

Trinkets : Warp-Scarab Brooch, Nexus-Prince Shaffar in Heroic Mana Tomvs
Lower City Prayerbook, Lower City Revered

Enchantlar :

Head : Glyph of Renewal, Thrallmar Revered ve 100g
Chest : Enchant Chest - Restore Mana Prime
Legs : Golden Spellthread, 375 Tailoring, Ah de = 300g
Shoulders : Greater Inscription of the Oracle, Scryer Exalted ve 8 Arcane Rune
Greater Inscription of Faith, Aldor Exalted ve 8 Holy Dust
Bracers : Formula: Enchant Bracer - Superior Healing
Gloves : Formula: Enchant Gloves - Major Healing
Weapon : Formula: Enchant Weapon - Major Healing
Shield : Formula: Enchant Shield - Intellect
Boots : Formula: Enchant Boots - Vitality
Back : Formula: Enchant Cloak - Subtlety
Rings : Formula: Enchant Ring - Healing Power (Bunu sadece enchanter iseniz kendinize yapabilirsiniz)


Gearları genellikle drop ağırlıklı ve kolay elde edilebilecek itemler olarak vermeye calistim. Tabii ki badge topladıkça vendordan itemlerinzi yavaş yavaş geliştireceksiniz. Oyun içinde ihtiyaç duyduğunuzda bana (Gulyabani) ve Belgarathh a /w atabilirsiniz.

İyi oyunlar.

Kaynaklar : wowhead.com, thottbot.com, wow-loot.com


En son Gulyabani tarafından Perş. Nis. 24, 2008 3:33 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Gulyabani
Class Lider
Class Lider

Mesaj Sayısı : 28
Yaş : 31
Class : Shaman
Talent : Pve Elemental Raid Spec
Irk : Troll
Raid Puanı :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 08/02/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Once bu başlıgı okuyun : Resto Shaman Endgame Gear

Mesaj  Zodoroth Bir Paz Şub. 24, 2008 2:51 pm

Elemental spec de yer alan elemental precision talentından %4 reduce threat gelmektedir ( fire, frost ve nature dmglar için ), ayrıca ele spec shamanların vazgeçilmezi olan lightning overload threat yaratmamaktadır.bunun yanısıra magma totemini seven arkadaslar icin ki raidlerde/heroiclerde kullanılmasının istendiğini pek görmedim, improved fire totem talenti magma toteminiz için %25 threat düşürerek yardımcı olmaktadır.

Son olarak heroic ya da raid yapan oyuncu eğer aggro kontrolüne elini alıştıramadıysa ve herhangi bir threatmeterdan da maximum şekilde faydalanamıyorsa, örneğin; heroiclerde tanklardan şikayet etmek gibi bir alışkanlık kazanmaktan uzak durmalı ve hatta koşarak kaçmalı, tranq air totemi ile %25 threat düşürerek ( bu wrath of air totemden fedakarlık yapmak anlamına geliyor ne yazık ki ) bir nevi eşeğini sağlam kazığa bağlamalıdır.

Ancak su götürmez bir gerçek var ki shaman healer demek can demek, kan demek, ilaç demektir.Her class'ın herhangi bir spec'i kadar ihtiyaç duyulmaktadır(Raidlerde/Instancelarda/Pvp'de).Benim önerim eğer raid saatlerinde benim gibi çalışmak zorunda olmayan ( ne yazık ki Sad ), karısıyla kızıyla çocuguyla meşgul olmak zorunda olmayan veya zaten halihazırda hiçbirine sahip olamamış, bu oyun nereye kadar gidiyor acaba demekle kalmayıp, end game görmeye and içmiş bir shaman o merak edilen, uğruna guildlerin yıkılıp guildlerin kurulduğu black temple raid'ine kadar koşarak değil, sağlam adımlarla gider.ve zannedildiğinin aksine heal atmak hiç de sıkıcı değildir.Ve yine zannedilenin aksine mail droplar diğerlerine nazaran ( istatistikler her zaman doğru söylemez ) en rahat düşen droplardır.

Umut'un da ( ellerine sağlık ) ayrıntılı şekilde anlattığı gibi 68-70'e kadar istediği talent'da devam eden arkadaş instanceları unutmaz arada sırada uğrarsa, eksiksiz ve kullanışlı bir heal gear'a kolaylıkla sahip olabilir.Sadece bir kaç parça mavi barındıran ve hacklenmeden önce çantamda taşıdığım heal setim, 14 puan verdiğim resto talentımla birlikte ( ki hiçbiri spell dmg vermiyor ) bana yaklaşık ( totemlerle birlikte ) 700-750 heal done, yanında da 7k'dan fazla mana puanı veriyordu.Yine o dönem de Enc spec olmama rağmen instancelara %80-90 heal atmak kaydı ile alınıyordum.Grubun diğer üyeleri hata yapmadığı takdirde sorunsuz hemen hemen her türlü instance'da heal atabiliyordum(normal instancelar için konuşuyorum).Bu da bambaşka bir açıdan olaya bakmanızda yardımcı olur umarım.

Umarım bazı şeylerin netleşmesine yardımcı olmuşuzdur.Yanlışlar elbette olabilir yazdıklarımda, düzelten arkadaşlara minnettar olacağım.

İyi Oyunlar...

Zodoroth
Honored
Honored

Mesaj Sayısı : 32
Yaş : 34
Class : Shaman
Talent : 41/0/20-ele/resto.
Irk : Troll
Raid Puanı :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 17/02/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Once bu başlıgı okuyun : Resto Shaman Endgame Gear

Mesaj  Gulyabani Bir Perş. Nis. 24, 2008 3:38 pm

up

Gulyabani
Class Lider
Class Lider

Mesaj Sayısı : 28
Yaş : 31
Class : Shaman
Talent : Pve Elemental Raid Spec
Irk : Troll
Raid Puanı :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 08/02/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz