Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tank druidlerin dikkatine.

Tank druidlerin dikkatine. Empty Tank druidlerin dikkatine.

Mesaj  bullhammer Salı Şub. 19, 2008 5:09 pm

Selamlar arkadaşlar aslında uzun uzun yazıcaktım bir yazı ama bugün fırsatım olmadı tank druidler için kısa ama önemli birkaç bilgi vererek başlayacağım.Oldukça önemlidir.Bence dikkate alın.

Öncelikle tavsile edilen talent ağacının bir linkini ekliyorum.

>>>0/47/14<<<

Şimdi gelelim tank statlarına.Bütün tank tiplerinde defans oldukça önemlidir.Heroic instancelarda en azından 475 defans gerekmektedir.Bu sayı critic yememenizi sağlayacaktır.Ancak druidde durum biraz farklıdır.Druidin survival of fittest skilli critic yeme şansınızı % 3 azalttığından 415 defans yeterli olacaktır. Bu başlangıçtır ve crit yeme şansınızı %5 düşürecektir.Yani Lvl 70 moblardan ve birçok bossdan crit yemeyeceksinizdir.Ama birçok raid boss u için durum biraz daha farklıdır.Raid bossları genelde lvl 73 tür ve critic chanceleri % 5.6 dır. Bu da demek oluyor ki fazladan bir 0.6 critic chance düşürecek kadar defansa ihtiyacınız vardır. Bu da demek oluyor ki 425 defansla oldukça rahat edersiniz.

Defansı hallettik ve artık critic yemiyoruz şimdi önemli olan mümkün olduğu kadar aldığımız hasarı azaltmaktır.Bunu da armor ve dodge ratingimizi arttırarak yapıyoruz.Minimum bir 20k armor ve % 30 dodge şansına ihtiyacımız varki karazanda healerlara nefes aldırabilelim.Dodge arttırken gem takmanız gerekirse dodge rating yerine agility takmanız tavsiye edilmektedir.Bu aynı zamanda critic şansınızı ve attack powerınızıda arttıracağından aggro almanız daha kolay olacaktır.Bir diğer artısıda agilitynin armor vermesidir.Yani bir tank druidin ana korunma statı agilitydir.

Hasarı minimuma indirdik ama bu bizi sadece fiziksel hasardan kurtarabilir.Büyü hasarına karşı korunmak için bir yolumuz olmadığından hpmizi oldukça yüksek tutmaya çalışıyoruz ki önerilen 12k buffsızdır.Ama bana kalırsa ayı formunda 14k dan aşşağı hp ile kesinlikle rahat edemezsiniz.

Gerçekten iyi bir druid tank olmak istiyorusanız amacınız en az 35k armor,%40 dodge,16k hp olmalıdır.

Özellikle dikkat etmeniz gereken bir noktada bu statları yapmaya çalışırken attack powerınızı çok düşürmemektir.Aggro tutmanız için attack power hayati önem taşımaktadır.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar sorunuz olursa her zaman cevap vermeye çalışırım.Bu yazının çoğu başka bir forumdan alıntıdır.Çeviri yapıp ekledim.Daha iyi ve yeni bilgilere herzaman açığım.İyi eğlenceler.
bullhammer
bullhammer
Class Lider
Class Lider

Class : Druid
Talent : Moonkin
Irk : Tauren
Raid Puanı :
Tank druidlerin dikkatine. Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tank druidlerin dikkatine. Right_bar_bleue

Tank druidlerin dikkatine. Empty Geri: Tank druidlerin dikkatine.

Mesaj  bullhammer Çarş. Şub. 27, 2008 2:18 am

Bir eklenti yapmak istedim çok önemli bir noktaymış tank druidler için.Her ne kadar tavsiye etmesemde resilience'ın tanklık için faydalı olabileceği konusunda bir yazı okudum.Bunu daha önce de biliyordum ama elimde yeterli elle tutulur bilgi yoktu.Size direk değer vereceğim ona göre bir ayarlama yapabilisiniz.Bu arada bu sadece druid tanklar için geçerlidir.Warrior ve paladin tanklar konu dışındadır.Yalnız bu buildde agilitynin önemi dahada artıyor.Çünkü defense skilinden aldığımız dodge skilini alamıyoruz resiliencela.

60 defense rating = (-1%crit,+1%miss,+1%dodge,+1%parry,+1%block)
39.4 resilience rating = (-1%crit,-2%crit damage)
14.7 agi = (+1%dodge,+0.58%crit,+29.4 armor)

Yani 60 defense rating yerine 39.4 resilience+ 29.4 agility kullanabilirsiniz.

Bu buildde agilityniz daha yüksek olacağından apniz daha yüksek olabilir.Benim tavsiyem defense ve resilience'ın düzgün bir harmanını yapmanız.
bullhammer
bullhammer
Class Lider
Class Lider

Raid Puanı :
Tank druidlerin dikkatine. Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tank druidlerin dikkatine. Right_bar_bleue

Tank druidlerin dikkatine. Empty Geri: Tank druidlerin dikkatine.

Mesaj  bullhammer C.tesi Mart 01, 2008 9:47 am

>>Feral druid gear guide<<

>>Feral druid gear guide 2<<

Eklediğim link oldukça geniş bir gear guide umarım yardımcı olur.
bullhammer
bullhammer
Class Lider
Class Lider

Raid Puanı :

- Similar topics