Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM

5 posters

lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM Empty lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM

Mesaj  madeni Paz Şub. 24, 2008 3:41 pm

dostlar onlıne oyunlara ogeme ısımlı bır uzay sımule ıle basladım wow dan daha az haraketlı ama rıskı ınanılmaz zor bır oyundur kısaca sole ozetlıyım 1 yıl yada 5 yıl oynadınız we gırdıgınız bır sawası yıtırdınız o surectekı emeklerınız harabe olur we oyundakı gerıdonusum gemılerı ıle baska oyuncular tarafından supurulur, bunu wow a yorumlar ısek cok kastınız we t6 gear yaptınız bır aly sıze yolda saldırdı we kestı uzerınızdekı tum gearın onun elıne gecıp sızın cıplak kalmanız gıbı bu mubela degıl ogeme bole bır oyundur.

sımdı benım ogamede cıdden guclu bır hesabım we o hesabın guclu bır ıttıfakı ( wow dakı guıld ı ) wardı

bız ıttıfakımıza baswurları alt ıttıfakımız uzerınden yapardık we oyun bırıncısı bıle gelse kı ewrendekı fılo 3. su baswurdugunda 1 ay alt ıttıfaka gonderdık ordan aldık

olayı lahmacun fırını na getırır ısek artık 70 olup hc kıwamında olan lar ıle olmayanları ayrımalıyız dusuncesındeyım

nedenlerım sunlar:

-) g chatten yoneltılen soru,yardım cagrısı yada bootslamalar
-)bu yardım cagrılarının hemen ardından yapılan sıtemler kı bız bu oyunu keyıf ıcın oynuyoruz kımse madeni nin keyfı ıcın yada paralı elemanı olarak oynamıyor ( kendı ısmımı kasten werdım kımse alınmasın dıye) we gelen sıtemler yada fırcalar acıkcası benı olumsuz etkılıyor kırıcı olmadım we olmamak nıyetındeyım ama saygı gosterdıgım herkesten kı saygısızlık yaptıgım kımse yok aynı seyı yanı saygıyı beklerım , beklersınız
-)70 olmayan dostların lvl olayını bıtırmıs olanları yan gelıp yattıgını sanması we bazen tartısmalrın olması
-)sayıca cok kalabalık olamamız we gercekten ıhtıyac sahıbı olanlara da bu hantal yapı yuzunden yardımların aksaması
-)70 e kadar kendınce takıntılar yapan arkadasların kara key lerını alıp aramızdan uzaklasmaları
-)we en onemlısı lahmacunun son durak olmadıgı hayal kırıklıgı yasayanların yada canı sıkılanların gelecegı gonul eglendırecegı degıl bellı sewıyede olan bır ekıbın we bu ekıbın bır parcası olamayı CANI GONULDEN ısteyen dostların LAHMACUN etıketı tasımaları olarak yorumlaya bılırım
-) UYGULAMA: benım dusuncem tum alt char lar we 70 olmayan suankı lahmacun sakınlerının LAHMACUN FIRINIn da toplanması uye alımlarının forum kanalı ıle lahmacun fırınına yonlendırmesı ordan ana guıld LAHMACUN a gecısın olması, gecıs ıcın salt lvl we gear olarak ele alınmaması bu arkadasların mewcut yapı ıcerısındekı uyum we bırlıktelıgı yakalaya bılecek olması lvl we ıtemden daha onemlı bı husus ama bellı yeterlılıklerıde saglamsı ıse oyunun ıhtıyacları geregıdır mısal holy pala ıcın 1200-1300 heal bonus gıbı cunkı lahmacun benım ongordugum modelde raıd yada hc harıcı zaman oldurmıycek bır format ıle gunluk ısleyısın surdurulecegı bır yapıya sahıp olması

eksıklerım yada gozumden kacanlar olabılır sız dostlarımında paylasımı ıle bu noksanları elbırlıgı ıle gıdermek dıleklerımle.

wakıt ayırdıgınız ıcın tesekkur ederım .

madeni.

madeni
Class Lider
Class Lider

Raid Puanı :
lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM Left_bar_bleue0 / 1000 / 100lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM Right_bar_bleue

lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM Empty Geri: lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM

Mesaj  katil Ptsi Şub. 25, 2008 5:20 am

ben bu konuya kesinlikle karsıyım sende bir zamanlar umutsuzluga kapılımıstın ama guildimizin ve burdaki insaların hogorusunu anlayısını dostaneligini baska yerde bulamadıgın icin bizimle devam etme kararı aldın bu cizgimizden kaymaktansa aramızdaki sorunlu arkadasların yukunu cekmeyi tercih ederim diger buyuk guildlerin yaptıklarını yapmak kolay fakat biz bu gune kadar kolay yoldan gitmeyerek ayakta kaldık simdiye kadar problemli arkadaslar nasıl aramızdan ayrılıp aynı dusunceyi paylasanlarla yolumuza devam edip her gecen gun biraz daha buyuduysek yine aynı seyleri yasıcamıza emin olabilrisin aramızda oyle problemli arkadasalr varsa zaman icinde elenicektir daha huzurlu dahada hossohbet bir guild halien gelmenin yolu sabır, bu gune kadar gosterdigimiz sabırla cok kişiyi oyundan zevk alır hale getirdik. ve oyundan zev alanların sayısı artıtkca bende daha cok zevk alır hale geldim.
bu oyuna parasını yatıran kişiliği duzgun her turk iyi bir ortamı guzel vakit gecirmeyi yabancılardan daha cok hakediyor
yan char konusunda bişi yapmamalıyız bence yan charlarıyla vakit gecirmeyi tercih eden arkadasalrın guild chati takip edebilmeleri icin yan charlşarı guildde tutuyoruz class ldierlerden biri de yan charıyla oyuna girmek isteyebilir guildde olmaması guildi takip etmesini zorlastırabilir diye dusunuyorum guild mevcudunun cok gorunmesinin herhangi bir sakıncası oldugunu sanmıyorum yan charların notlarına kimin oldukalrını yazabiliriz boylece kim oldukları belli olur yan charları guildden cıkarmak yonetimi sıkıntıya sokuca dusuncesindeyim

bu dusuncede olan arkadasların guilde katılmak isteyenler icin hazırladıgımız basvuru bolumunu tekrar okumasını rica ediyorum ve bu konuyla ilgili dusuncelerinizi bu mesajın altında yazmanızı istiyorum saygılar sevgiler.....
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Irk : Undead
Raid Puanı :
lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM Left_bar_bleue100 / 100100 / 100lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM Right_bar_bleue

Mesaj  madeni Ptsi Şub. 25, 2008 6:30 am

ok ama 70 e kadar dıs bıleyerek gelen sonrasında sayıp sowende cok oldu beraberınde alıp goturdugu yandasıda

70 e gelenekadar yardıcı olmak tatmın etmek cok daha zor ama 70 olup olayı kawradıgında hc we raıdlere katılım gosterdıgınde gonlunu alamk onu ekıbın bır dıslısı yapmak daha kolay

yada en azından benım dusuncem bu yonde alınacak karara uyum gosterırım ama g chatte fırcalarında azaltılmasını rıca edıyorum cunkı kımse bır baskasının emır erı degıl herkes yardım ısterken once bu noktayı dusunmelı, kımse bır baskasının ne buyuracagını beklemıyor yada beklemez ama soru soran yada yardım ıstıyen arkadasların werdıgı tepkıler boyle bır bekletılerı oldugu yonunde ızlenım uyandırıyor we cok sık tekrar eder olmaya basladıgını hatırlatmakta yarar war sanırım .

madeni
Class Lider
Class Lider

Raid Puanı :
lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM Left_bar_bleue0 / 1000 / 100lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM Right_bar_bleue

Mesaj  Taykhanus Ptsi Şub. 25, 2008 8:08 am

merhaba,sözlerime özürdiliyerek başlıyorum çünkü ben madeni arkadaşımızın yazdıklarına katılmıyorum hata yazdıklarını okurken içimi bir huzursuzluk ve endişe kapladı ama katilin yazdıklarını okurken içimdeki buzlar eridi diyebilirim katilin yazdıklarına yüzde yüz katılıyorum bencede bir bütün olarak kalmalıyız bizi biz yapan bir etken bu madeni arkadaşımızın söylediği şu fırça ve yardım diretme olayı hakında hem fikirim ama bunu guild ü ayırmadanda haledebiliriz insanları uyararak ve bence de guild ü 2 ye ayırmadan haletmeliyizde çünkü unutmamamız gereken bişey var hepimiz bu oyuna 70 levelden ful item ve maximum bilgiyle başlamadık her birimizin yardımlara ihtiyacı oldu ve bunu guild den yardım alarak haletik ve bence guild bu demektir zaten ve ayrıca bu yardımlaşmaların insanları kaynaştırdığına inanıyorum böylece guild bireyleri arasındaki ilişkilerde gelişicektir.
Saygılarımla.
Taykhanus
Taykhanus
Honored
Honored

Class : Warlock
Talent : affli:41/7/13
Raid Puanı :

Mesaj  madeni Ptsi Şub. 25, 2008 9:26 am

tayek artık guıld chatten bılgı aktarımı soz konusu degıl, gecmıse takılıp kalmak gibi bır luksumuzde yok ole olsaydı suan en basıtı seyehatlerımızde dewe kullanmamız lazımdı atalarımız dewe kullanıyordu vagın we gunun gereklerıne gore yenılenmek ınsanın dogasında war Razz

forum dan gereklı bılgıye ersımek mumkun we benımkısı sadece bır fıkır paylasımı Smile

madeni
Class Lider
Class Lider

Raid Puanı :

Mesaj  SpellJack Salı Şub. 26, 2008 8:56 am

Burjuva gibi guildi yüksek tabaka ve alçak tabaka diye bölmek hiç hoş değil. ( yanlış anlama madeni bu şekilde düşünmediğini biliyorum ama sonuç bu çıkıyor) Katil'in ve Tayk'ın da dediği gibi guild tek bir arada kalmalı. Bir parça gibi. Guildi ayırmak, ırkçılık tartışmalarına yol açacaktır.

Yardımlaşma konusuna gelince. Forumda bi FAQ hazırlayabiliriz. Herkes aklına gelen konularda bilgiler ve guide'lar hazırlar ve bunu bir forum bölümü altında toplarız. G chatten yardım isteyenlerede foruma bakmalarını söyleriz. Böylece foruma ilgide artar, yardım & fırça sorunuda çözülmüş olur. Questlerinde yardım isteyenler için zaten boşta olan birisi varsa mutlaka yardım ediyor.
SpellJack
SpellJack
Class Lider
Class Lider

Class : Mage
Talent : Fire
Irk : Blood Elf
Raid Puanı :
lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM Left_bar_bleue100 / 100100 / 100lahmacun fırını ONERI- PAYLASIM Right_bar_bleue

Mesaj  katil Salı Şub. 26, 2008 10:56 am

quest & yardım diye bir baslık actım ordan ihtiyaca cevap vericektir sanırım daha sonra ihtiyac duyulursa onu da bolumlendirebiliriz bazı ozel q ları falan anlatan yazılar yazarsanız onları sabitler altlara kaymasınıd aengelleyebiliriz
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Raid Puanı :

Mesaj  madeni Salı Şub. 26, 2008 3:20 pm

arkadaslar bu ırkcılık degıl yarımcılık degıl

ama hardcore guıld aolma hedefı konulmus ıse bu onun bır geregıdır yada benım gozlemlerım bu sekılde gerek wow gerekse baska onlıne oyunlarda edındıgım deneyım we gozlemlerde bu sonuca rasladım olur olmaz yapılır yapılmaz o konuda NOTR um

sadece gozlem we deneyımlerımın sonucu olarak bır paylasım gayesı ıle acılmıs bır baslıktır

madeni
Class Lider
Class Lider

Raid Puanı :

Mesaj  Zodoroth Salı Mart 11, 2008 4:00 pm

aslına bakarsak haklı haksız ayrımı yapmaya hiç gerek yok.tercih ve memnuniyet kavramlarını birbiriyle karıştırmak da Türk olsun olmasın her insanın doğasında var.açıklayıcı olması bakımından örneklendirerek devam edeyim.Internet Explorer tabanlı olsun ( ogame,klansavaslari vb.) mmporg tabanlı olsun ( Ultima Online, KnightOnline, Lineage, Silkroad vb. ) yıllardır bir çok oyunda, geceleri birbirimizi telefonla uyandırıp kaldırıcak kadar "sizin deyiminizle" hardcore takıldığım, bu yıl benim arkamdan Afyon Kocatepe Üniversitesini kazanan, aynı zamanda hala çalıştığım iş yerimde mesai arkadaşım olan, sizin anlayacağınız çok yakın dostum olan Sechtdamon ( Özgür )'la beraber karar alıp başladık oyuna, hatta siparişini ben verdim paketlerinin diyebilirim.Uzun süredir aramızda göremediğim Longrange tarafından davet edildiğim lahmacun guildinin hiyerarşik yapısını, samimi ortamını, oyuncular arasındaki sıkı bağı görene kadar 60 öncesi iki kere girdim çıktım.60 sonrasında istediğim tek şey; pve/pvp ayırtetmeden oyuna zaman ayırdığım saatler içerisinde, beni nereye sürüklerse oraya gitmekti.Bunu yaparken tatmin olabiliyorduysam benim için bir problem yoktu.Velhasıl özgür guildimizle çeşitli sorunlar yaşadı.Kendince haklı olduğu yerler var ama takındığı üslup yüzünden benim ona söylediklerim sadece "dost acı söyler" kategorisine giriyor.Ve nitekim aramızdan ayrıldı, aynı serverda farklı bir guildde yoluna devam ediyor.Bense halimden son derece memnun bir şekilde burda kaldım ve bunda anormal bir şey de göremiyorum.Benim normal yaşantımda özgürle olan hukukumda en küçük bir değişiklik bile olmadı.Oyun muhabbetlerimizde ( artık sadece WoW rabbit ) farkeden tek şey eskisinden daha az birlikte bişiler yapıyor olmamızdı ve bu hala da böyle devam ediyor.Benim yönlendirmelerim ve nasihatlarımdandır, en azından daha ağırbaşlı ve sakin hareket eder oldu ama bu giderayak insanları kırmasını haklı çıkarmazdı.Abi kardeş gibi iki dost gibi konuşup halledip unuttuk bu meseleyi diyebilirim.

Sonuçta olanlar unutuldu ya da unutulmadı, oyunda hayat gibi devam ediyor.Sorunları ön planda tutarak ilerleme kaydetmeye çalışmak ne kadar anlamsızsa, ne istediğini bilmeden bu oyunu oynamak da bir o kadar anlamsız.Vurgulamaya çalıştığım nokta gidenin yanında da götürdüğü oyuncuların ( arkadaşlarının ) guildimiz için bir kayıp olarak görülmemesi gerektiğidir.Epic item gördüğü zaman kendini kaybeden tarzda bir yaklaşıma sahip olan oyuncuların Lahmacun etiketine artıdan çok eksi puan kazandırıcağı da şüphe götürmez bir gerçek.Belki de ben guild misyonunu yaladım yuttum, belki de fazla duygusalım bilemicem de dışarıdan görüneni söyleyeyim;

Lahmacun zaman faktörünün yadsınamaz kontrolünde dağılmadan, dostluk, anlayış, samimiyet ve en önemlisi saygı kavramlarından ödün vermeden yoluna devam ediyor.Bütün bu saçmaladıklarımın ışığı altında yönetimin alıcağı bütün kararlar herkes tarafından elbette eleştirilmeli ( en yapıcı şekilde tabii ki ) ancak kesin bir şekilde uygulanmalıdır.

Kişisel Not:
Yarın yönetim bana derse ( buraya yazıyorum kayıt altına almış olduk ) "sen raidlerde yoksun, pvp yapıyorsun, şöylesin böylesin hadi fırına", giderim.Guildden "çık işimize yaramazsın", çıkarım.Kimseyi kırmadan, kimseye borçlu kalmadan ayrılmış olmak ufacık bir parça içimi burkar ötesi de olmaz.Bu sıcaklığı da kimse başka bir guildde aramasın.Bazı bedelleri ödemek kaydıyla akşamları online olmayı başarabilir, hardcore luk tanımına yeni bir anlam kazandırmış bir guildde ilidanın kucağına atlayabilirdim.Yeterli yabancı dil ve sabıra sahip olduğumu biliyorum.Ama benim beklentilerim bu yönde değil, kazanmak için oynanan bir oyun gözüyle bakmıyorum buna.Çok karıştırdım sanırım ordan oraya atladım.Neyse Arrow olan oldu Very Happy

Zodoroth
Honored
Honored

Class : Shaman
Talent : 41/0/20-ele/resto.
Irk : Troll
Raid Puanı :

- Similar topics