Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim

3 posters

60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Empty 60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim

Mesaj  katil Cuma Şub. 29, 2008 7:14 am

abuzer demiş ki:madem burası yönetim ile ilgili bölüm bir konuyu yazmak ihtiyacı duydum

benim char hacklendiği zaman feelsogood nickli rogue ile oyunda bulundum biliyorsunuz. Bu charın asıl sahibi emin isimli arkadaşımızdır. Biz bu server a gelirken daha önce bulunduğumuz server olan Auchindoun serverinde beraber oynuyorduk eminle. Orda 52 level mage bırakıp sırf ben buraya geliyorum diye benimle gelen, kardeşim kadar sevdiğim bi insandır. Hem evinden, hem de zaman zaman kafeme gelip oturup bu oyunu oynuyor. Dün gece ben oyunda olmadığım sırada cordial'a wisp atıp guildden yardım alamadığı konusunda şikayetini dile getirmiş. Hakkaten dikkat ettim, o veya yeni yetmiş olmaya çalışanlar bir şey yazdığı zaman bazen sorularına yanıt alamıyorlar, bazen selam verenlerin selamı alınmıyor, bu arkadaşların kendisini tek taraflı olarak kötü hissetmesine neden oluyor.

Dün dungeona gitmek için yardım istediğinde o anda 23 tane 70 lvl adam online mış, screenshotlar almış, kimi ogrimmarda, kimi shattarda olan adamları göstermiş,belkide arkadaşlar o anda meşguldüler bilemiyorum, ama dungeon için yardım lazım deyip 10 dakika beklemiş emin ve kimseden yanıt alamamış, ben hatırlıyorumda cordial kendi hunter ıyla 70 olurken, ben, fatma, yupa girip onun dungeonlarına yardım etmiştik.Hatta sadece cordial değil, başka kişilerede hepimiz yardım ettik diye hatırlıyorum.Bu arada hep cordial'ın adını yazdım diye sanılmasın nevzatı suçluyorum, emin onunla konuştuğu için onun adını yazdım hep. Kimseyi suçlamak veya yermek gibi bir niyetim yok, amacım burdan bir çözüm önerisi sunmak.

Çözümüm şu; nasıl karazhan prequestleri için çarşamba gününü belirledik, 60+ olan arkadaşlar içinde haftanın bir gününü belirleyelim ve onlar için dungeon görevlerini yapalım diyorum.
konunun daha farkedilir olup tartısılması icin yeni baslıga tasıdım
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Irk : Undead
Raid Puanı :
60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Left_bar_bleue100 / 100100 / 10060+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Right_bar_bleue

60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Empty Geri: 60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim

Mesaj  katil Cuma Şub. 29, 2008 7:26 am

2 carsamba gecti 2sindede yardım edicek birilerini bulurken biraz zorlandım gibi hissediyorum ve ikisindede kara keyler tek gune sıgmadı dugeonların yarısını bile tammalyamadık (gerci arkadaslar foruam benim kara questim var diye yazmadılar onunda etkisi olabilir ama) cokta yardıma hevesli oldugumuzu hissetmedim yani yeni bir gun daha belirlersek kas yaparken goz cıkarmıs olmayalım daha fazla tartısmaya neden olmayalım ve raidin olmayacagını kesin olan gun carsamba gunu diger gunler raid olabiliyor. eger gercekten herkes canıgonulden yardım edecekse carsamba gunune oncelikli kara questleri 2. oncelik yeni 70 lerin dungeon ları falan gibi ayarlayabiliriz???

birde soyle birsey var turkler olarak bir guilde dahilsek lfg kullanmayı bırakıyoruz guild demek her dungeoan guild icinden parti cıkıcak demek degil o arkadaslarında yanlıs yaptıgı kısmlar oldugunu dusunuyorum bir yere girilmek icin illaki benimmi veya g chatte aktif olanların mı parti kurması lazım arkadaslar g chate parti kuralım yazıp kuramayıp yakınmaya baslıyolar bedne g chate yazdıgımda cevap alamıyorum veya parti icin yeterli kişi bulamıyorum cogu zaman ama whisp atıp veya once parti atıp sonra sorarak cozuyorum. g chate yazarak herseyin olmasını bekliyorlar birkac kişinin grup questler dungeonlar icin foruma yazı yazdıgını gordum altındada cevap verenler var.

http://lahmacun.forumotion.co.uk/questler-yardym-f21/ilk-bunu-okuyun-arkadaslar-t116.htm

bu konuyu daha 12 kişi goruntulemis bunun 6 kezinide ben goruntulemisimdir yazarken.

yardım bulamıyoruym diye yakınan arkadaslar da biraz haksızlık ediyor gibi geliyor bana
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Irk : Undead
Raid Puanı :
60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Left_bar_bleue100 / 100100 / 10060+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Right_bar_bleue

60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Empty Geri: 60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim

Mesaj  abuzer Cuma Şub. 29, 2008 8:20 am

iyi yapmışsın ayrı bir başlığa taşımakla teşekkür ederim tolga. Sanırım bu açıklamamdan sonra çok daha iyi anlaşılacaktır feelsogood nickli arkadaşımızın neden özellikle guild run yapmak istediği.

Bi zamanlar ben yeni healer olduğum dönemlerde hiç umursamadan hemen random gruplarla run yapmaya çalışıyordum, ve her farklı kişiyle gidişimde bi daha anlatmak zorunda kalıyordum, prayer of mending i nasıl kullanmam gerektiği, kimlere neden ne zaman heal atmam gerektiğini, beni nasıl korumaları gerektiğini, derken eski serverda şimdiki nick i yupa olan minotor b ana ben random grup sevmiyorum bunu sende zamanla anlıycaksın demişti.
Sonra beraber bu server a geçtik. Derken sürekli guild run yapmaya başladık dungeonları. Hep aynı 5 kişi olmasa bile nerde ne yapacağını bildiğim insanlarla sürekli takıla takıla baktım da daha rahat heal atmaya, daha rahat boss kesmeye başlamışız. Feelsogood nickli emin arkadaşımızda kafede de oynuyor, hemen yanımdaki masada, ve evindende oynuyor, bazen raidlerde buraya uğrayıp bakıyor, heroicleri görüyor ve haklı olarak o da guild run istiyor. özellikle guild chate yazıp hadi dungeon yapalım yardım lazım demesinin sebebi birazda benim. Ben hep söylüyordum çünkü random grupla olmuyor, şöle böle diye anlatıyordum.

abuzer
Class Lider
Class Lider

Class : priest
Talent : 30/31/0 hybrid
Irk : blood elf
Raid Puanı :
60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Left_bar_bleue0 / 1000 / 10060+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Right_bar_bleue

Mesaj  madeni Salı Mart 11, 2008 6:22 pm

arkadaslar ben 60+ yada 50+ ws gıbı olaylara karsıyım su unutulmamalı guıld ın amacı lvl up yapmak yaptırmak sonra selametle ugurlar olsun degıldır, yada olmamalıdır

bıreyler topluluga aıt olmak ıcın mewcut kurallara ıtaat ederek kendılerını benımsetmelı

bız yada genelde sız ( cunkı cogu zaman ben yardım taleplerını gerı cewıyorum ) ınsıyatıf kullanıp bır yardım yapıyorsunuz sonrasında bu yardım yardım cıkıp bır zarurıyet yada kaesı taraf ıcın hakka donusuyor

bu benı rahatsız edıyor bana kımse lokantadakı garson yada ozel soforu muamelesı yapamaz yaptırtam

bu nerden cıktı dersenız onune gelen bısı yzıyor sankı bızler o bısı yazsın we hemen yapalım dıye bu oyunu oynuyormusuz gıbı cat sıtem yada laf sokma olayı bas gosteryor

ınanın ben yıldım bunu bır sekılde cozelım ben hatalı ısem mustı su su su konularda haksızısn sebelerı bunlar bunlar densın

bugun yasanan son olay yardım alamadım dıye weryansın eden felsgod yada ole bır nıck kullanana arkadas

0-40 yada 50 lvl aralıgında warıorc gokmen allahın gunu bots yaptı

sonrasında abu hacklendı abu oynuyor ıken destek ordu ( su war o destekler fel e yapılmadı abuya yapıldı cunkı abu bızım sewdıgımız deger werdıgımız bır dostumu bu sewgıde ınanıyorumkı tek taraflı degıl=

we tum bunların ustune beyzade ben destek gormuyorum guıld ne ıcındır ws tarzında erzenıste bulundu cıkacagım dedı

cıktımı sonrasında bılmıyorum ama guıld de acıktan cok konusuldu

sımdı sıze sunu soruyorum fel kadar yardım almamıs baska elemanlar ne yapsınlar bu bır

ıkıcısı ılerde bu yada bu tur dawranıslar soyle bır ımaj olusturmazmı baskalarında bunlar bana muhtac ne yaparsam sındırcekler gıbısınden

bunlarında orneklerı yasandı we sonucu uzucu oldu

testı kırıldıgında onlem almak gıdenı getırmıyor testı kırılmadan bırseyler yapmalıyız yada yapılıyor we yanılıyor ısem benı aydınlatır ısenız sewınırım

sewgıler, saygılar

madeni
Class Lider
Class Lider

Raid Puanı :
60+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Left_bar_bleue0 / 1000 / 10060+ olan arkadaşlara dungeon icin bir gününü belirleyelim Right_bar_bleue

Mesaj  abuzer Çarş. Mart 12, 2008 3:30 am

mustafa, aslan kardeşim, aynen yazdığın gibi o sevgi, saygı, dostluk bilmukabele...hiç süphen olmasın, ilk başlada yupa ile tanıştığım ilk zamanlarda onunla tanklık konusunda anlamsız tartışmalarım olmuştu, ikimizde hatırlıyoruz o günleri, seninle de ilk zamanlar gereksiz tartışmalarımız oldu ama sonradan baktımki seni yanlış tanımışım, şimdi bir problem yok, tabiki dosluk, arkadaşlık, sevgi baki... Laughing

Dün feelsogood nickli emin ile parti kurup konuştuk, oyun hakkında, bizim çektiğimiz zorluklar hakkında gerekenleri söyledik, onun sıkıntısı tek başına kasamamak, ama bizde hep tek başımıza kasmak zorunda kaldığımızı, bunun oyunun yapısı ile ilgili olduğunu ve oyundaki hemen herkesin tek başına kastığını anlattık. Bunun başka bir çıkar yolu olmadığını anlattık. O da anladı bizi, bundan sonra bir sorun olacağını zannetmiyorum onun açısından.

abuzer
Class Lider
Class Lider

Class : priest
Talent : 30/31/0 hybrid
Irk : blood elf
Raid Puanı :

Mesaj  madeni Çarş. Mart 12, 2008 3:54 am

Smile ya ıkımızınde streslı oldugu bır donem gorus ayrılıgı yasadık oldu bıttı Smile

we aslında anlatmak ıstedıgım emın ıle sabıtlenmıs bırsey degıl guıld shatte bunun gıbı cok sey yazılıp cızılıyor

ya ben bırınden bısey ısterken ınanın utanıp sıkılıyorum bınbır dereden sugetırıp goturuyorum we kendını bılen herkes bu sekılde bır yardım talebınde bulunur , bulunuyor ama perwasızca bensunu ısterım moduna gırenler olmya basladı tekrar edıyorum yukardakı ornek son yasanan taze bır ornek oldugu ıcındı kastettıgım ıse kısı yada kısıler degıl

son donemde yardım olaının yardımdan cıkıp sankı bır zorunluluk olmaya dogru kaydırılma cabası oldugu

madeni
Class Lider
Class Lider

Raid Puanı :

- Similar topics