Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DKP nedir?

2 posters

DKP nedir? Empty DKP nedir?

Mesaj  Misafir Cuma Nis. 04, 2008 9:09 am

DKP raidlerde loot dağıtımı sırasında herhangi bir haksızlık oluşmaması için geliştirilmiş, adaletli bir sıra sistemidir. Mantık olarak katıldığınız raidlerden, raidin kestiği bosslardan ve belirtilen olaylardan dkp puanları kazanırsınız. Ve bu kazanmış olduğunuz dkp puanlarını, bosslardan düşen itemları almak için harcarsınız. Örnek vermek gerekirse, Warriorc ve Batraz aynı raidde bulunan iki oyuncudur. Gruul'dan ikisinin de ihtiyacı olan bir loot düşmüştür. İkisi de istemektedir ve bu durumda dkp'lerine bakılır. DKP'si fazla olan lootu alır ve lootun değeri kadar dkp kaybeder. Yani özet olarak raidlerde aktif olmanız daha fazla dkp almanızı sağlayacaktır. Ve loot alma şansınızı arttıracaktır. Bu uygulama sadece 25 kişilik raidlerde geçerlidir.

Misafir
Misafir

DKP nedir? Empty pekii ??

Mesaj  metush C.tesi Nis. 05, 2008 2:37 am

burda healer lar nabacak ??? Rolling Eyes

onlar boss kesmiyo ki nerden nasıl puana alacaklar ?? cyclops

onun da acıklarsanız sewinirim...bi de bu puanımızı nerdne görüp öğrenecezz.. Idea

nasıl aldığımızı neyee göre aldığımızı puan dağılımına bakmak istiyorum Shocked
metush
metush
Honored
Honored

Class : Shmy
Talent : Resto
Irk : Troll
Raid Puanı :
DKP nedir? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100DKP nedir? Right_bar_bleue

DKP nedir? Empty Geri: DKP nedir?

Mesaj  Misafir C.tesi Nis. 05, 2008 2:58 am

metush demiş ki:burda healer lar nabacak ??? Rolling Eyes

onlar boss kesmiyo ki nerden nasıl puana alacaklar ?? cyclops

onun da acıklarsanız sewinirim...bi de bu puanımızı nerdne görüp öğrenecezz.. Idea

nasıl aldığımızı neyee göre aldığımızı puan dağılımına bakmak istiyorum Shocked

Hahahah canavar çıkaran healer lar daha çok puan alıyorlar sen merak etme Smile

Şaka bir yana boss kesildiyse herkes kesmiş sayılır metush. Şu an senin 30 dkp n var mesela. Tıpkı herkes gibi. Mesela ben t4 item aldım 20 sini harcadım 10 kaldı. Ama sen item almadığın için hala 30 dkp n mevcut.

Misafir
Misafir

DKP nedir? Empty saol abii

Mesaj  metush Paz Nis. 06, 2008 11:00 am

saol abicim çok açıklayıcı olmuşş Smile)) Surprised

yanlız bu canawar mevzusu gerçekten komik !! Twisted Evil

cumartesi günkü kara çok hoşuma gitti wallaa Smile) cheers

bu guillde ki herkesi çok sewiyorum.... lol!

bana Lüt seni noyan'ı we katili ayrı bi çok sewiyom Smile))) affraid
metush
metush
Honored
Honored

Class : Shmy
Talent : Resto
Raid Puanı :

DKP nedir? Empty Geri: DKP nedir?

Mesaj  Zodoroth Ptsi Nis. 07, 2008 4:58 am

dkp başlıklı diğer konuda neye göre + veya - dkp kazanacağımız yazıyor.loot sistemine getirdiği düzenin yanında, dkp puanını düşürmek istemeyen oyuncunun raid katılım ve combat esnasında daha özverili davranacağını bilmek de güzel.sistem tam olarak uygulanabilirse şahane olur.mesela raid chatten usanmadan-utanmadan bıdı bıdı konuştuğum için -5 dkp, main tank ölür ölmez combat bölgesinden koşarak uzaklaşmaya çalıştığım için -5dkp, fotoğraf çekiminde tipimin kayık olmasından ötürü kenarlarda veya main tankın kalkanı altında saklanmaya çalıştığım için -5 dkp, combat esnasında görevim harici paniğe kapılarak sağımdaki solumdakilere heal atmaya çalıştığım için -5dkp, tamamen art niyet gözeterek pirat druoid'i mute'lemesi için herkese whisp attığım için -10 dkp, dengesiz hareketler gösteren bağlantım yüzünden telekoma içimden iyi niyet dileklerimi sunduğum-konsantrasyonumun bozulmasına neden olduğum için -5 dkp ile totalde -5 dkp ile raidi tamamlamış oluyorum.utanmadan bide token isteseydim bi -5 dkp'yi ve bolca /slap'i hak etmiş oluyordum mesela bunu da örnekler içerisine alabiliriz.umarım açıklayıcı olmuştur.

zamanın ötesinden gelen edit : Allah söyletmiş mübarek, şuna bak:((

*: original post 7 April before Grull, edit 8 April hours after Grull

Zodoroth
Honored
Honored

Class : Shaman
Talent : 41/0/20-ele/resto.
Raid Puanı :