Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ilk bunu okuyun

ilk bunu okuyun Empty ilk bunu okuyun

Mesaj  katil Ptsi Şub. 11, 2008 12:35 am

ben zaten oyunu yalamısım yutmusum bide senin yazdıgın yazılarımı okucam demeyin forumdaki yazıları takip edin ben cok biliyorum gibi bi anlam cıkmasın bende cok seyi bilmiyorum ama bu yazılar arasında bilmediginiz ve oyununuzu kolaylastırak bişiler muahkkak yazılmsıtır dandik bi forum deyip es gecmeyin bazı eklemeyi dusundugum seyleri en buyuk forumlarda bile bulamıcaksınız en azından bu bolume acılan her konuyu ve benim rogue bolumu dısına actıgım her konuyu takip edin

1 ay once 2 grupla kara yapıcaz derken belkide bana gulenleriniz vardı fakat simdi kılıcının tadına bakmayan boss kalmamış butun kara droplarını tamamalmıs arkadaslar var aramızada, kurallarımız hala aynı sekilde devam ediyo ama son gunlerde yeni katılan arkadasların sayısı katlanamya basladı ve her kesle giris konusması yapamıyorum veya ısoylemeyi unuttugum seyler oluyor yeni gelen arkadaslardan ters bir cumle vey adavranıs gorduguhnuzde uygun bir dille uyarmayı ihmal etmeyin bunu yaparken kavga cıkarmya yonelik degil o arkadası aramıza uyumlu ve sempatik davranıslar sergileyecek sekilde entegre etmeyi amaclayın asmak kesmek guildden atmak veya amakla tehdit etmek cok kolay ama bu guna kadar bu tur davranısların hep karsısında oldum ve olmaya devam edicem hicbirsey kalp kırmaya degmez ve birkez kırldımıda tamir olması cok zor oluyor ilerde muahkkak sorunlara neden oluyor bu pachte end game yapmaya zamanımız yetmese bile lich king te bu kadroyla devam edebilrisek end game den supheniz olmasın(hatta muhtemelen diger turk guildleri her zaman oldugu gibi yeni pachle dagılacaktır biz ayakta kalırsak ilk end game yapan turk guildleri arasında olabiliriz )
konudan konuya atlıyorum sanaırım ama aklımdakileri bir an once buraya dokmek geciyo icimden o yuzden pek akıcı bi yzı olmaya bilir daha sonra editlerim sanıırm
guildin kontrolu sayı arttıkca zorlasıyor herkese whisple yetismek imkansız oluyor herkese tekrar tekrar oyunla ilgili bilgi vermek saatler hatta tum gunumu aldıgı zamnalr oluyor bir cok sey bunlar arasıdna unutulup gidiyor yazılanlar g chatte kaynayıp gidebiliyor herkesten anlayıslı olmasını istiyorum herseye yetismek cok zor herkes g mesajı ve g infoyu takip etmeli foruma eklenen onemli oldugunu belirrttigimiz seyleri seyleri okumalı yoksa herkesi tek tek yonlendirerek altından kalkamayız tek yerden herkese ulasabilecek bir sistem oturtmaya calısyorum (addon ) bunun icin sizlerinde yardımı gerekiyo zorunlu addonları isinize yaradıgını dusunmesenizde yukleyip nasıl calıstıgını anlamaya ogrenmeye bakın
bunları yapmaya calsırken uzulerek izledigim bazı seyler oluyor ama izlemekten daha oteyede gidemiyorum cunku kalabalıgın arasında kaybolup gidiyor tahminimce guildden daha once atılmıs birilerinin yan charı guildde (gecen gunku kufur olayı) onu tespid edebilirsem trade chanel dan tum servera afişe edicemden ve tum guildlerle konusup serverda barındırmıcamdan emin olun guild icinde olumsuz birseylerle karsılasıtıgınızda hemen olumsuz dusuncelere kapılıp moralinizi bozmayın guild icinde kimsenin ezilemsine bi kenara itilmesine izin vermem
sinirli oldugunuz zamanlar lutfen oyuna girip stresinizi diger kişilerede yansıtmayın yanloıs kurulmus bir cumle kimse geri adım atmayınca kavgaya donusebiliyor bu oyun kavga etmek icin degil gusel vakit gecirmek icin var bunu hep aklınızda tutun bazen aklımdaki seyle parmaklarımdan dokulenler aynı olmuyor tekrar okuduugumda ne demek istedigimi bende anlayamıyorum (eminim sizlerinde bası geliyodur bazen) veya sert bi cumle oldugunu farkediyorum ne kadar hatamı duseltmeye calıssamdsa o cumle yzılmıs oluyo beni tanıyanlar mumkun oldugunca yapıcı cumleler kurdugumu bilir tanıyacaklardanda yazdıgım seyleri buı sekilde yorumlamalarını istiyorum farkettigim takdirde cumlemi duzelticemden supheniz olmasın ama bazen 4 5 kişiyle whispten konusrken birde parti ve g chat araya karısınca bedne iice karısmaya baslıyorum Very Happy yazdıklarımı tekrar okuma fırsatı bulamıyorum o yuzden baskasının agzından ayne seylerle karsılastıgımda ne demek istedigini anlayabiliyorum sizdende anlayıslı olmanızı ortamı germemenizi rica ediyorum(o an cumleyi kuran kisinin aklından toz pembe seyler geciyo olabilir yazdıgının ne anlama geldigini farketmeye bilir)
onemli olan oyun bilginiz degil uyumlu ve sempatik olabilmenizdir sempatik olmak bircok hatayı kapayabilir ama oyun bilginiz kurdugunuz cumlelerin hatalarını kapamaz actıgı yaraları tamir etmez aramızda yıllardır bu oyunu oynayanlar her classla tum raidlerde yer almıs arkadaslar var yani muhakkak guildde biri sizden daha fazla sey biliyordur inatlasmanın veya oyun bilgisi az olanlara yuksekten bakmanın hicbir anlamı yok
raid liderleri raidlerde herkese adaletli sekilde yer saglamaya calsıyor lutfen her raidde her zaman yeralmaya calısmayın ( addonda bununla ilgili gusel bir ozellik var raid icin kayıt olurken o gun planlanan boslarda drop unuz yoksa benim drobum yok diye belirtip eger eksik yer kalırsa bende gelebilirim diye not dusmeniz diger arkadaslarında raidlere katılımı acısından onemlidir ) guilddeki oyuncuların item ve tecrube seviyesinin artması
sizinde basarınızın artması icin zorunludur her raidde aynı kisinin yer alması kısa vadede onu gelistirir ama uzun vadede diger raidler icin diger oyuncular geri kalacagından problem olmaktadır (belki ben kendimi kurtarayımda sonra gerekirse baska guilde girerim gibi bir dusunce ye sahipseniz bu yazıcaklarımı ii okuyun baska herhangi bir guildde bu kadar rahat ve degerli olamazsınız buyuk guidlerin %90 ı belli bir arkadas grubu arasında kurulup guildin asli uyeleri onlar digerleri ve ozellikle yeni girenler kendileri icin kullanılacak birer aractır lahmacunda ben buna izin vermicem gibi guidl yapımızda buna musait degildir daha onceden tasnısmıs arkadas grupları bizim guildimizde azdır ve aralarında 1 2 kişi offtur ben ve gm nin daha onceden tanıdıgı kimse yoktur herkesle guild icinde tanıstık o yuzden su an guidlde bulunan herkes asli uyedir kuralları cigneyip guildin huzurunu kacırakacak seyler yapmadıkca 2. plana itilme veya guildden atılma riski yoktur)
oyun bilgisi az olanalra : en ii bilgi forumlardadır bize sordugunuz seyleri hatırlamıyor veya yanlıs hatırlıyor olabiliriz en saglam bilgiye forumlarda turkce olarqak ulasabilirsiniz bizdebn cevap alamadıgınız seyleri forumlarda konu acarak en dogru sunu ogrenebilir hatta o konuyla ailgi birkac kişinin yorumuna gore hareket edebilir puf noktalarını ogrenebilrisiniz ben oyuna ilk basladıgımda etrafımda hic turk yoktu loot sistemini 45 levelde yedigim kotu bir fırcayla ogrendim kick skilinin neye yaradıgını 50 levelde ogrendim 2 ya vanishin ne ise yaradıgını bilmden oynadım addonları 60 levelden sonra kesfettim yanımda sorular sorabilecegim hic kimse yoktu forumlarda bukadar genis bilgiler yoktu yabancı sitelerden saatlerce ceviri yapmaya calsıtıgım zamanlar oldu guildimizde oyuna baslamıs yeni arkadaslar ne kadar sanslı oldugunuzun farkına belki hicbir zaman varamıcaksınız o yuzden davranıslarınızı anlayısla karsılamaya calısyorum sizlerden istedigim bazı seyler var sizde beni anlayısla karsılayıp asagıda yazdıgım aklıma gelenleri kale alın lutfen
yanlıslar:
*bimem ne dungeonuna boost istiyorum (boost istemek yanlıs ve yasaktır guilddeki 70 ler daha kendşilerini kurtarmıs degiller dusuk dungeonlar icin harcıcak zamanları yok ve o dugneonalrın yanınızda 70 elvelle sizlere faydası yok yanınızda yuksek levelli biri varsa aldıgınız ex miktarı %10 kadar dusebiliyor ve dusurdugunuz itemleri zaten hızlı level aldıgınızdan ertesi gun degiştiriyorusnuz harcanan zaman bos gidiyor dugneondan zevk alabilmek icin taktik oynamalısınız kendi levelinize yakın bişrileriykle dungeon yapabilirseniz zevkli olur ama yanınıza 70 level alıp o kesip siz izleyince nasıl zevk alıyorusnuz anlayamıyorum lutfen bu tur istekler yapamayın kesin cevap hayır olacaktır)
* bu guildde yardım yokmu niye beni kale almıyosunuz ( guildde yardım var g chate yazdıgınız her yardım konusu bilgisi olan biri tarafından okundugu takdirde cevap bulacaktır defalarca aynı soruyu arka arkaya spamnlamanın veya trip atmanın anlamı yok bir sure bekleyip tekrar yazmak veya 70 lerden birine whisp atmak sorunu cozebilir acil bir konuysa asada vericem forum adresleridne veya google dan arattırıp sorunuı cozebilirsiniz mob map addonunu verdigim halde yuklemeyip hala questleriyel ilgili basit sorunları g chate yazıyosabnız ustuneuzwe dusen bazı seyleri yapmıyorusnuz demektir samimiyetiniz yok demektir mob map addonuyla sorulşarınızın %80 ini cozebilirsiniz hangi itemi nerde bulucanızı mesleklerde dahil gorebilirisniz yukelyip kullanımını ofgrenmeye calısın addonun care olmadıgı seyleri bize veya forumlara aktarın yardımla ilgili g chate sert mesaj yazanalrı aynı setlikel uyarmaya baslıcam kalbiniz kırılmaması icin cumlelerinizi ii secerek yazın bu yazılardan sonrqa hala kale alınmadıgını dusunen oldugunu sanmıyorum hepiniz en az gm kadar degerlisiniz)
*oyunun sadece wow.exe den ibaret oldugunu dusnenler yanılıyor wowla ilgili sayısız site ve forum mevcut sadece cozulemsi gereken sorunlarla karsılastıgınızda aklınıza gelmesin o forumlar, bazı forumlarda cok eglenceli ve bilgilendirici muhabbetler donuyor ben bazen oyunu bırakıp o forumalrı takip ediyorum ve kahkahalarım komsulara kadar ulasıyo http://lahmacun.forumotion.co.uk/wow-genel-f5/wow-siteleri-t10.htm#30
* item hırsı ( en ii itemler bende olsun her levelde epic sahibi olayım diye dusunenler en buyuk hatalardan biri ni yapıyo paranızı veya zamanınızı 1 iteme yogunlasarak harcamayın aldıgınız item en fazla 10 level gider ve 10 level 1 2 gunluk iştir 2 gun sonra cope atıcanız item icin binek paranızı harcamayın ve o tur itemler icin kimseden para istemeyin hos karsılanmıcaktır)
* bunu twink char yapıcam (cok ilginc bir muhabbet olaraka goruyorum bu sozu, wowa yeni baslamıs biri ilk charını nasıl twink yapar twink ini desteklicek 70 level saglam bir charı yoksa bunu nasıl basarabilir herkesten 10 g 10 toplsana bile yapamazsın twink in maliyeti 280 lik ucan binegin maliyetinden bile fazla bu amac ugrunda her gordugunden para istemeye baslarsan adın dilenciye cıkar herkes senden uzak durmaya baslar adınızı kirletek islere bulasmayın ve guild dısındada kimseden para istemeyin )
*dungeonda veya grup questim var 70 level yardım lazım (60 + arkadaslara bu konuyla ilgili yardım saglanıcaktır fakat 60- arkadaslara sadce classının binekle ilgili q larında yardım saglanıcaktır onun icinde group calendar addonundan event acmanız gerekiyor
oneriler:
* her cift levelde class tranierinize gidip skillerinizi aldıktan sonra yeni skillerinizin ne ise yaradıgını anlamak icin hemen birkac mob uzerinde uygulayın class tranierin verdigi questleri kesinlikle yapmadan bırakmayın classınızla ilgili bir skilin veya ozelligin acılmasını saglıcaktır
* paranızı idareli kullanın ah tan gear alamayın hp mana pot almayın paranızı binek almak icin biriktirin g banktaki 16 slot cantalardan eksik cantalarınızı tamamlayın (mevcut canta varsa g bankta offlara whisp atıp isteyebilirsiniz) (bankadaki slotlar icin canta istemeyins adce uzerinizdekileri tamamlayın) dusurduugunuz dandik itemleri dahi cantadan silmemeye ve npc lere satmaya calsıın degerli olabilceni dusundugunuz itemleri ah ta satısa cıkarın)
* classalrınızdaki yuksek levellerin yonlendirmelerini dinleyin talentler icin forumalrda arastırma yapın sacma sapan talentlerle gucunuzun cogunu kaybedebilirisniz

oyun bilgisi ii olanlar : unutmayınki herkes bir gunler oyunu ogrenme asamsındaydı ( bazı cok bilmisler noob asamasındaydı diyebilir sukurku ne noob nede cok bilmse sahip degiliz) o gunlerde ki sıkıntılarınızı unutmayın yeni arkadasları anlamaya ve yardımcı olmaya ve guilde birseyler katmaya calısın. unutmayın ki bu oyunda baglı bulundugunuz grup ne kadar gucluyse sizde okadar guclu olabilirisniz aksi halde arenadan oteye gidemezsiniz oyun bilgisi cok ii olup cins hareeketler sergileyen cok kişi gorduk yollarımızı ayırmak zorunda kaldık, oyun bilgisi cok ii olup mutevazi davrananları bas tacı yaptık uyumluluk esastır esas olan oyun bilgisi degil oyun bilgisi az olupta ilk charıyla officer olan arkadaslarımız var oyun bilgisi yuksek olup bizimde cok sevdigimiz fakat off olmayan arkadasalarımızda var, off olup olmamak kriter degildir guild icinde herkes esittir onemli kararlarda herkesin fikri sorulur kimsenin ezilip kırılmamsı icin guilde grupca gelenlerden 1 2 kişi off olmustur ve offlar ilerde secimle belielenecektir lutfen boyle basit konuaları kendinize dert edinmeyin guildde bişiler yapmak icin off olmaya gerek yok ve off yapılarak off olan kimsede yok off olanlar ya sempatiklikleriyle ya oyun bilgileri yada muhabbetleriyel off olmustur off yapılmaktan ziyade guilddekilerin gonlunde off olmak daha makbule gecer rutbeniz off olmasada offtan farkınız kalmıcaktır .
yanlıslar:
* adama bişi anlatıyorum ama hala kafasının dikine gidiyo yaa (bu muhabbetler cok yanlıs siz bildiginiz kadarı ile oneride bulunun ama oynama seklini kendisi blirlicektir veya soyledikleriniz yapıp yapmama ozgurlugune sahiptir birsey ogrettiniz diye koleniz gibi algılamayın kimseyi, bırakın yanlıslarını kendi kesvetsin siz sadce onerinizi yapın birkac soylediginizi yapmadı diye kusup yardımlarınızı kesmeyin bazı insanların oyunu kendisi kesfetmesi gerekir eninde sonunda dogru yu bulacaktır, kimseyle inatlasmayın sorunların cogu inatlasmadan cıktı bu gune kadar, soyeldiginizi anlamak istemiyorsa bırakın yanlıs bilsin kendisi ogrensin)
* ben off veya gm olmalıyım (gm nin kim oldugu belli tartısmaya bile gerek yok offluk zaten secim sistemine baglanıcak emelinize ulasmak guikld icindeki tavırlarınızla sevilmenize baglı )
* ben off olsam asardım keserdim soyle boyle yapardım (kimse kimseyi asıp kesemez offlarda kimseye boyle davranamaz boyle bi dusunceniz varsa hic yanasmayın offluga muhtemlen fazla uzun surmicektir veya kavga edip atılıcanız zaman yakındır)
* ben herseyi biliyorum sanamı sorucam (bu tarz konusmaların gectigi ve soyledigni yutmak zorunda kalanların oldugu cok muhabbet gordum hickimse herseyi bilemez oyuna yeni baslayan birinin bile size ogretecek birseyleri olabilir ogrenemnin sınırı olmaz bu tarz kişiler sevilmeyen kişiler olmaya mahkumdur ki 5 6 ay sonra oyun bilginizin hicbir degeri kalmıcanı unutmayın yeni pachle herkes esit bilgide oynamaya devam edicek o yuzden anlamsız kibirlere ve konusmalara bulasıp populerliginizi dusurmeyin)
*benim 15 tane 70 charım var (isterse 150 tane olsun durup duruken veya bişi onerirken bunu yazmanın ne anlamı olabilirki soylenmek isteneni anlamadan boyel bir cevap veren olmasın herkesin ve ozellikle yeni katılanların kac tane ne charı varmıs oyun bilgisi neymis anasının babasının adı neymis dogum yeri neresiymis ... bilme imkanımız yok boyle itici bir cevap yerine daha gusel bi cevap bulabilirsiniz ve nekadar bilirseniz bilin zorunluı addonların yuklenmesi yinede zorunludur group calander kullanımını ogrenilemsi zorunludur (bu tarz cevap vermeyi dusunenlerin cogunun bu addon hakkında fikri dahi olmadıgını ne ise yaradıgını ogrendikten sonra utanacaklarına adım gibi eminim))

En son katil tarafından C.tesi Nis. 12, 2008 10:46 am tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Irk : Undead
Raid Puanı :
ilk bunu okuyun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ilk bunu okuyun Right_bar_bleue

ilk bunu okuyun Empty Geri: ilk bunu okuyun

Mesaj  katil Ptsi Şub. 11, 2008 3:45 am

yonetim ve class liderlere : off olmanın aslında avantajdan ziyade eziyet oldugunu hissetmediyseniz daha off olamamıssınız demektir ve acilen hissetmeye calısmalısınız. halk yol su elektrik bekliyo o maasları bosuna vermiyoz sizze, yan gelip yatmayın calısın calısın calısın ulkeye vata millete faydalı bi off olun, isminizi tarihe altın harflerle yazdırın lol! (fazla geyik oldu galiba ama her sakada biraz gerceklik payı vardır bu arada maas falan baglamdık cidde alanlar cıkmasın maas isini Very Happy ) ayrıcalıklı odugunuz icin degil guilde bişiler katabilmek icin off sunuz unutmayın.
g inv yetkiniz var istediginiz gibi kullanabilirisniz ama aldıgınız kişilerle uyumuluk konusunda konusmayı unutmayın yasakalrdan bahsetmeyi unutmayın ve aldıgınız her kişiye bu konuyu okumasını tembihleyin, inv sırasında konusma tarzını begenmediginiz kişileri almayın aldıgınız kişilerin su anki sisteme gore ranklarını takip edin davransılarını takip edip iflah olmayacagını dusundugunuz kişileri cıkarın g chatte kufur edenleri hemen cıkarabilirisniz yetkiniz var baska cıkarmak istediginiz ters gelen birileri varsa diger offlarla irtibata gecip fikir alıp o an online olan her off ta onay verirse atarsınız. diger tuırk guildlerinden bir kişi inv isterse once gm siyle konusp izin verirse alın dusman kazanmanın anlamı yok
raidler: raid liderleri ellerinden geldigi kadar adaletli olarak herkesin raide katılımını saglamaya calısyor lutfen bu konuyla ilgili raid liderlerine guvenin raid tarih lerini ve kimselrin girecegini raid ldierleri ayarlıyor gearınız musait olunca raide girmemeniz icin bir sebep kalmıcaktır ama her raidde olayım gibi bir dusunceye kapılmayın bazı raidlerde sizin yerinize baskasını alıp herkesi radie sokmaya calısıcaklar ben az girdim sen cok girdin diye hesap tutmayın item ihtiyacı bitenler raidlere daha z girip digerlerininde girmesine yardımcı olabiliriler mesela o gune karazhana raid planalnmıs ve muhtemeln curadora kadar gidilecegi on goruluyosa ve sizinde oraya kadar iteminiz yoksa raide kaydolurken item ihtiyacım yok diye addona not duserseniz raid liderinin item ihtiyaclarına gore oncelik belirlemesine yardımcı olursunuz herkes radi liderleri tarafından 2 gruba ayrılmıs ve hangi grupta girecegi bellidir raid liderleri ihtiyaca gore grup kaydırmaları yapabilir item dagıtımı guild icin en yararlı olacak sekilde raid liderlerinin insiyatifindedir ornek iteme ihtiyacı olan bir holy priest varken sp olan bir priest ben belki ilerde holy olurum dusuncesiyel roll talep edemez oncelik o anki item ihtiyacına goredir butun raidler group calendar addonunda planlanıcak ve yurutulecektir onun haricinde raide gelcekmisin gibi whispler atılmayacaktır ve g chatten duyuru yapılmayacaktır o yuzden addonu ii takip edin
g chat kullanımı : g chatte kesinlikle tahrik edici, asagılayıcı, sert, veya kufur icerikli cumleler kurulmayacak (lag nedeniylede telekoma dahi kufur yazılmıcak) ve aramızdaki bayan arkadasalrı da hesaba katarak cumlelerinizi ayarlayın lutfen kufur edenler uyarısız hemen guildden cıkarılacak ve diger tanıdık veya turk guildi gm lerine atılma sebebi iletilecektir hack vs gibi bir durumdan kufur yazılmıssa daha sonra geri alınabilir futbol ve benzeri fanatiklik iceren konularda dikakatli konuslup kavga cıkaracak zemin olusturulmasına musade edilmicektir kimse baska takım hakkında asagılayıcı konusmicak siyaset ve ulke meselerine konu kayarsa yine dikkatli ve tahrik edici konuslamalardan kacınılıcak dinle ilgili hicbir konu konusulmayacak herhangi bir siyasi parti propogandası veya karalama yapılmayacak
guild dısındaki davranıs tarzları : guild dısındaki davranısalrını zguild icindekilerden daha onemlidir, aramızdaki problemleri cozebiliriz ama guild dısındaki oyuncularla cozmek daha zor olacaktır, guild dısıdna yanlıs hareketlerde bulunup guildin adını lekelemek atılma sebebi olacaktır kufur dolandırıcılık yapanın kendisine maledilmiyor malesef, sizinle ilgili vardıkları kanı guildinize bakıp guild içinde kotu yorumlara sebep olabiliyor saygın bir guild olarak yolumuza deva etmek sitiyoruz buna golge dusurecek arkadaslar cıkarsa guildin saygınlıgını korumak icin cıkarmak zorunda kalıcamızı unutmasınlar.

En son katil tarafından Salı Şub. 19, 2008 10:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
katil
katil
Yönetim
Yönetim

Class : Rogue
Talent : pve hemo
Irk : Undead
Raid Puanı :
ilk bunu okuyun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ilk bunu okuyun Right_bar_bleue

- Similar topics