Lahmacun WoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir Mage Party'lerde ne yapar?

Bir Mage Party'lerde ne yapar? Empty Bir Mage Party'lerde ne yapar?

Mesaj  SpellJack Çarş. Nis. 23, 2008 5:55 am

(Şu anki mage arkadaşlar zaten bunları benden daha iyi biliyorlardır. Ben yeni gelen ya da yeni 70 olmuş mage arkadaşlara yardımı olur diye yazıyorum ^^)

Mage'in normal/heroic instance'larda rolü CC'dir (Crowd Control, Mob Kontrolü denilebilir). Yani tank'ın alacağı fazla damage'den kurtarmak için ve grup olarak duran mobları daha rahat kesmek için Polymorph spellini kullanmanızdır.

Mage, oyundaki en iyi Crowd Control yeteneğine sahiptir. İsterseniz bir mob'u saatlerce hatta günlerce polymorph halde tutabilirsiniz. (Instance önünde arkadaş beni beklemekten ağaç ettiğinde denemiştim. Gerçekten günlerce tutmak mümkün) Fakat Crowd Control, instance'larda pure DPS'ten daha fazla dikkat gerektirir. Polymorph yaptığınız mobu gözetlemelisiniz, kesilmekte olan moba DPS vermelisiniz ve tankın aggrosunu geçmemelisiniz. Ayrıca healer'a da dikkat edip aggro alırsa "Frost Nova" ile damage almasını bertaraf etmelisiniz. Tank Curse yerse "Remove Lesser Curse" ile decurse yapmalısınız. Ayrıca Arcane Intellect, Arcane Brilliance ile partydeki Mana kullanan classların toplam manalarını 600 arttırabilir ve Crit chance de intellect'in rol oynadığı classlarda Crit şansını yükseltebilirsiniz.

Mage bu özellikleri ile rahatlıkla normal/heroic instance'larda kendine yer bulabilir. Fakat bu artılarının yanında tabikide eksileri de vardır: Polymorph özelliği sadece Humanoid'lerde ve Beast'lerde işe yaramaktadır. Undead, Dragonkin, Giant, Demon ve boss factionlarda işe yaramamaktadır.

Instance'larda Polymorph yaptığınız mobu daha iyi takip edebilmek için /focus macro'sunu ve focus'unuzu rahatça gözleyebileceğiniz bir add-on kullanabilirsiniz. Bu konuda XPerl Interface add-on'unu önerebilirim. Polymorph için Luthien'in bizimle paylaştığı macroyu önerebilirim:

#show Polymorph (Rank 1: Pig)
/clearfocus [modifier:shift]
/focus [target=focus,noexists]; [target=focus,dead]
/clearfocus [target=focus,help]
/stopcasting
/cast [target=focus,exists,harm] Polymorph(Rank 1: Pig); Polymorph(Rank 1: Pig)

-Faydası :

Poly yaptığınız hedefi bir daha target almadan poly yapabilirsiniz. Söz gelimi poly yaptınız, başka hedefe dps için döndünüz, o sırada poly bozuldu veya süresi dolmak üzere, targetınızı hiç değiştirmeden aynı mob u poly yapabilirsiniz. (Domuza çevirme skilini almadıysanız (Rank 1: Pig) kısımlarını silin)
SpellJack
SpellJack
Class Lider
Class Lider

Class : Mage
Talent : Fire
Irk : Blood Elf
Raid Puanı :
Bir Mage Party'lerde ne yapar? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bir Mage Party'lerde ne yapar? Right_bar_bleue

- Similar topics